لغو نطق سعودی در سازمان ملل در اعتراض به عدم حل مسائل فلسطین، سوریه و برمه

سعودی به تسلط برخی کشورها بر سازمان ملل اعتراض کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع دیپلماتیک سعودی در سازمان ملل، روز چهارشنبه 2-10-2013 به تلویزیون العربیه گفته است که پادشاهی سعودی در اعتراض به ناتوانی سازمان ملل در حل بحران سوریه و یافتن راه حلی مناسب برای مسئله فلسطین، امسال سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد را لغو کرده است.

منبع سعودی تاکید کرد، سازمان ملل متحد 60 سال است که نتوانسته برای مردم فلسطین راه حلی بیابد همانطوری که نتوانسته به دو سال کشتار در سوریه و قتل عام اقلیت مسلمان درکشور برمه نیز پایان دهد.

وی افزود:"به این دلایل و به دلیل اینکه تعداد کمی از کشورها بر سازمان ملل متحده تسلط دارند و می توانند همه قطعنامه ها را طبق منافع خودشان لغو کنند، هیئت پادشاهی سعودی به ریاست شاهزاده سعود الفیصل، وزیر خارجه، این کشور تصمیم گرفت که سخنرانی خود در مجمع عمومی را لغو کند و تنها به توزیع متن نوشته شده سخنرانی بر اعضای مجمع عمومی، برخلاف روش متداول در سازمان ملل، اکتفا کند".

در همین حال جمال خاشقچی، نویسنده و تحلیلگر سیاسی جهان عرب طی مصاحبه ای با تلویزیون العربیه، گفت:" تصمیم سعودی در لغو سخنرانی خود می تواند گام اعتراضی موثری در سازمان ملل متحد باشد تا این سازمان در پرداختن به مسائل مربوط به جهان اسلام و یافتن راه حلی مناسب برای آنها گامهای عملی بیشتری بردارد".

این تحلیگر سیاسی افزود:" کشور پادشاهی سعودی از این نگران است که سازمان ملل متحد پس از 2 سال کشتار در سوریه نتوانست به اوضاع بحرانی این کشور پایان دهد".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید