.
.
.

ترکیه نسبت به تلاش حزب"اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه" برای تجزیه هشدار داد

به دنبال انتشار خبر تشکیل دولتی خودمختار توسط کردها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد اوغلو وزیر خارجه ترکیه به حزب " اتحاد دموکراتیک کردستان" در سوریه وابسته به حزب حزب کارگران کردستان "پ ‌ک ‌ک" هشدار داد تا از تلاش برای "تجزیه" دست بردارد.

به گزارش العربیه اغلو افزود که تلاش این حزب برای تجزیه از سوریه به گسترش درگیری ها بحرانی شدن بیشتر اوضاع سوریه منجر خواهد شد.

داوود اوغلو این اظهارات را پس از آن اعلام کرد که " اتحاد دموکراتیک کردستان" شهر کردنشین "راس العین" در مرز با ترکیه را به کنترل خود درآرود.

گفته می شود که کردهای سوریه پس از کنترل بسیاری از شهرهای این منطقه در شمال شرق این کشور توسط حزب " اتحاد دموکراتیک کردستان" ، قصد دارند یک دولت خودمختار در مناطق تحت کنترل خود ، شبیه به کردستان عراق ، تشکیل دهند.

مرز جغرافیایی ، دولت خودمختاری که کردهای سوریه در صدد اعلام آن هستند ، مناطق شمال شرق این کشور هم مرز با کردهای عراق و ترکیه و نیز استان المالکیه و استان الحسکه در شرق و بخش هایی از استان حلب را شامل می شود.

این گزارش می افزاید که شهر "القامشلی" از سوی کردهای سوریه به عنوان پایتخت این اقلیم در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که برخی فعالان کرد سوریه از جمله هیئت هماهنگی ملی کردستان سوریه اعلام کردند که صالح المسلم دبیر کل حزب " اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه" این خبرها را رد کرده است.

در همین حال برخی از تحلیلگران کُرد سوریه می گویند که این طرح بویژه در وضعیت کنونی عملی نخواهد بود.