شیخ عشایر استان الانبار : با تمام قدرت در برابر ارتش عراق خواهیم ایستاد

مهلت 24 ساعته برای تحویل قاتلان نیروهای امنیتی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی الحاتم شیخ عشایر استان الانبار در عراق در گفت و گو با تلویزیون العربیه اعلام کرد در برابر نیروهای عراقی که به دنبال متفرق کردن اعتصاب باشند ، با تمام قدرت خواهند ایستاد.

شیخ عشایر استان الانبار در این گفت و گو تاکید کرد که اعتصاب کنندگان هیچ دخالتی در کشته شدن سربازان نیروهای امنیتی ندارند به ویژه اینکه این حادثه به دور از میدان اعتصاب صورت گرفت.

منابع امنیتی و بیمارستانی در عراق روز گذشته اعلام کردند که 10 نفر از نیروهای ارتش عراق در درگیری های مختلف توسط افراد مسلح مخالف نوری المالکی کشته شده اند.

الحاتم ، نوری المالکی نخست وزیر عراق را به ایجاد درگیری های فرقه ای در این کشور متهم کرد . وی تاکید کرد که مسئولیت نتایج این فتنه تنها بر عهده المالکی خواهد بود .

رؤسای عشایر عراق در استان های سنی نشین روز گذشته مردم این استان ها را به تشکیل نیروی نظامی به گفته آنان جهت مقابله با ارتش نوری المالکی فرا خواندند.

شیخ عشایر استان الانبار در گفت و گو با العربیه همچنین خواستار معرفی قاتلان معترضان در شهر فلوجه از سوی ارتش عراق شد.

از سوی دیگر رئیس پلیس استان الانبار 24 ساعت مهلت داد تا روسای عشایر قاتلان 10 نفر از نیروهای امنیتی را به ارتش معرفی کنند.

پلیس الانبار گفته است که نیروهای امنیتی در این استان توانسته اند سه نفر از افراد مسلح را که در کشته شدن 10 نفر از نیروهای عراقی دست داشته اند ، دستگیر کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید