دولت مالکی مجوز پخش 10 تلویزیون ماهواره ای را به تعلیق درآورد

به اتهام "تشویق خشونت های فرقه ای" در اخبار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرگزاری فرانسه، کمیسیون ارتباطات و رسانه ها عراق، روز یک شنبه، 28 آوریل، مجوز کار اجازه 10 کانال تلویزیون ماهواره ای، از جمله الشرقیه، العراقیه، و الجزیره را به دلیل آنچه که "تحریک خشونت و فرقه گرایی،" توصیف کرد، به حالت تعلیق درآورد.

براساس این گزارش مجاهد ابوالهیل مدیر سازمان ارتباطات سمعی و بصری در کمیسیون رسانه های عراق با انتقاد شدید از برخی کانال های تلویزیونی در نحوه پوشش خبری رویدادهای اخیر عراق گفت:" تصمیم گرفتیم مجوز کار برخی کانال های تلویزیونی ماهواره ای که به خشونت و فرقه گرایی تشویق می کردند را به تعلیق در آوریم."

عراق از حدود چهار ماه گذشته تاکنون شاهد تظاهرات اعتراض ‌آميز عليه سياست ‌های نوری مالکی است. تظاهرکنندگان در ابتدا خواستار آزادی بازداشت شدگان زن ، لغو ماده چهارم قانون مبارزه با تروريسم و لغو قانون موسوم به دادخواهی و عدالت بودند.

درگیری های چند روز گذشته از کرکوک آغاز شد و هم اکنون به دیگر شهرهای مخالف نوری المالکی از جمله موصل و الانبار و الرمادی کشیده شده است.

رؤسای عشایر عراق در استان های سنی نشین مردم این استان ها را به تشکیل نیروی نظامی به گفته آنان جهت دفاع مقابله با ارتش نوری المالکی فر خواندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید