شمار کشته شدگان درگیری های عراق به 200 تن رسید

هشدار سازمان ملل از گسترش درگیری ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کركوک -دبی - عمار الهندی –العربیه.نت فارسی

منابع امنیتی و بیمارستانی در عراق روز شنبه 27-4-2013 اعلام کردند 10 نفر از نیروهای ارتش عراق در درگیری های مختلف توسط افراد مسلح مخالف نوری المالکی کشته شدند.

به گزارش العربیه در پی درگیری میان افراد مسلح و عناصری از ارتش عراق در شهر الرمادی 5 نفر کشته شدند . این گزارش افزود که در شهر تکریت نیز 5 تن از عناصر الصحوه "بیداری" وابسته به دولت عراق جان خود را از دست دادند.

سازمان ملل متحد امروز شنبه در بیانیه ای نسبت به گسترش درگیری بوِزه پس از کشته شدن بیش از 200 نفر در عراق هشدار داد.

مارتن کوبلر نماینده سازمان ملل در بغداد در بیانیه ای اعلام کرد که اگر اقداماتی قاطع ، فوری و مؤثر برای جلوگیری از درگیری ها صورت نگیرد ، عراق به سرنوشت نامعلومی دچار خواهد شد.

منابع امنیتی و بیمارستانی کشته شدن 200 نفر در نتیجه درگیری های 4 روز اخیر میان معترضان و نیروهای وابسته به دولت عراق را تایید کرده اند.

در همین حال روز گذشته 4 مسجد اهل سنت در بغداد مورد حمله افزاد ناشناس قرار گرفت که در نتیجه این حملات 4 نفر کشته و 50 تن دیگر زخمی شدند.

خبرگزاری "آسوشیتد پرس" در گزارشی آورده است که در نتیجه درگیری میان نیروهای دولتی عراق و مخالفان مالکی در شهر موصل 41 نفر کشته شدند.

عراق از حدود چهار ماه گذشته تاکنون شاهد تظاهرات اعتراض ‌آميز عليه سياست ‌های نوری مالکی است. تظاهرکنندگان در ابتدا خواستار آزادی بازداشت شدگان زن ، لغو ماده چهارم قانون مبارزه با تروريسم و لغو قانون موسوم به دادخواهی و عدالت بودند.

درگیری های چند روز گذشته از کرکوک آغاز شد و هم اکنون به دیگر شهرهای مخالف نوری المالکی از جمله موصل و الانبار و الرمادی کشیده شده است.

رؤسای عشایر عراق در استان های سنی نشین مردم این استان ها را به تشکیل نیروی نظامی به گفته آنان جهت دفاع مقابله با ارتش نوری المالکی فر خواندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید