مجتبی عطارودی دانشمند ایرانی بازداشت شده در آمریکا آزاد شد

با وساطت دولت عمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع خبری دولت عمان روز جمعه 26-4-2013 از آزادی سيد مجتبی عطاردی از بازداشت در ایالات متحده آمریکا و رسیدن او به مسقط پایتخت این کشور خبر دادند.

آمريکا در 7 دسامبر 2011 سید مجتبی عطارودی استاد دانشگاه شريف ایران را به اتهام نقض قانون صادرات آمريکا از طريق خريد فنآوری های آزمايشگاهی-علمی، بازداشت کرده بود.

این دانشمند ایرانی از آن تاریخ تا هفته گذشته در بازداشتگاه دولت فدرال آمريکا در" دوبلين" واقع در حومه سانفرانسيسکو نگهداری می شد.

سلطنت عمان که با دو کشور ایالات متحده آمریکا وایران دارای روابط بسیار حسنه ای است، پیشتر نیز برای آزادی دو متهم آمریکایی که در ایران بازداشت شده بودند وساطت کرده و توانست آنها را آزاد کند.

به گزارش خبرگزاری دولتی عمان، وزارت خارجه این کشور با صدور بیانه ای اعلام کرد، به دنبال درخواست تهران از پادشاه عمان برای وساطت، این دانشمند ایرانی آزاد شده است.

در این بیانیه آمده است سلطنت عمان از اینکه در تلاش های انسان دوستانه خود برای آزادی این دانشمند و بازگرداندن او به خانواده و مهینش موفق شده، بسیار خرسند است و صمیمانه از دولت ایالات متحده برای همکاری در این زمینه تشکر می کند.

بیانیه دولت عمان هیچگونه توضیحی در باره جزئیات یا شرایط آزادی این دانشمند ایرانی نداده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید