آمریکا قرار داد تسلیحاتی بزرگی را با امارات متحده عربی و سعودی منعقد می کند

به منظور مقابله با تهدیدهای نظامی ایران در منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه 25-4-2013 برای انجام یک قرارداد تسلیحاتی بزرگ با رهبران امارات متحده عربی ملاقات کرد.

گفته می شود این قرارداد تسلیحاتی بزرگ در چارچوب فروش اسلحه پیشرفته از سوی آمریکا به کشورهای عربی برای مقابله با هر نوع خطر احتمالی از طرف ایران انجام می گیرد.

چاک هگل در راستای سفر خود به شش کشور خاور میانه روز چهارشنبه وارد ابوظبی پایتخت امارات شد.

گفته می شود که سفر وزیر دفاع آمریکا بیشتر به هدف تجدید روابط با متحدان منطقه ای واشنگتن، وهماهنگ کردن نقطه نظرات کشورهایی است که از فعالیت های نظامی ایران و جنگ داخلی در سوریه نگران هستند، انجام می گیرد.

هگل در این سفر با شیخ محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده عالی نیروهای مسلح امارات متحده دیدار خواهد کرد.

مقامات آمریکا پیشتر اعلام کرده بودند که این کشور در حال بستن یک قرارداد بزرگ تسلیحاتی به ارزش ده میلیارد دلار با اسرائیل، امارات متحده عربی و پادشاهی سعودی، سه متحد اصلی واشنگتن در خاورمیانه هستند.

کارشناسان نظامی می گویند این قرار داد بیشتر برای مقابله با خطر اقدامات نظامی ایران در آینده صورت گرفته است.

واشنگتن، 26 جنگنده "F-16" به ارزش پنج میلیارد دلار به امارات متحده عربی فروخته است.

امارات عربی متحده در این معامله تسلیحاتی 26 فروند جنگنده اف 16 به ارزش 5 میلیارد دلار و موشکهایی با دقت بالا را که از همین جنگنده ها اهداف را نشانه می گیرد از ایالات متحده خریداری می کند. همچنین پادشاهی سعودی قصد خرید این موشکها را از ایالات متحده دارد.

ریاض قرارداد مشابهی را در سال 2010 به ارزش شصت و میلیارد دلار برای خرید 86 جنگنده اف 16 با ایالات متحده آمریکا به امضا رسانده بود.

یکی از مقامات دفاعی آمریکا در باره این قرارداد تسلیحاتی گفت:"این یکی از پیچیده ترین و منظم ترین فروش اسلحه در تاریخ آمریکا است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید