حمله ارتش عراق با هلیکوپتر به مناطق سنی نشین عشایر در کرکوک

هزاران عراقی تشییع جنازه 30 تن از قربانیان کشتار میدان الحویجه شرکت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری روز چهارشنبه 24-4-2013 از حمله نیروهای امنیتی دولت مالکی با هلیکوپتر به منازل عشایر در مناطق سنی نشین شمال این کشور خبر دادند.

گزارشگر تلویزیون العربیه در کرکوک می گوید پس از کشتاری که در اثر هجوم نیروهای دولتی عراق به معترضان در میدان "الحویجه" یکی از شهرهای استان کرکوک رخ داد، عشایر این منطقه اعلام کردند برای دفاع از خود به حمل سلاح روی خواهند آورد.

پس از این حادثه محمد تمیم، وزیر آموزش دولت عراق که از نمایندگان سنی در دولت مالکی است، در اعتراض به کشتار سنی ها در الحویجه از سمت خود استعفاء کرد.

گزارشگر العربیه در شمال عراق می‌گویند امروز چهارشنبه هزاران تن از مردم سنی مذهب شمال عراق در تشییع جنازه های 30 تن از قربانیان هجوم نیروهای دولتی عراق به معترضان میدان حویجه شرکت کردند.

خشونت‌ها زمانی آغاز شد که نیروهای امنیتی به تظاهرات مخالفان دولت در شهر حویجه نزدیک کرکوک در شمال عراق حمله کردند.

دولت مالکی امروز طی بیانیه ای اعلام کرد کمیته‌ای را تعیین کرده است که درباره حوادث شهر حویجه تحقیق و بررسی کند. رئیس این کمیته به ریاست صالح المطلگ، معاون سنی مذهب نخست ‌وزیر عراق است.

عراق از چند ماه پیش شاهد برگزاری تظاهرات روزانه و پی در پی توسط معترضان سنی در مناطقی از بغداد و استان های غربی و شمالی این کشور در اعتراض به آنچه را که "سیاست فرقه گرایانه "حکومت مالکی می نامند بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید