سازمان زمین شناسی آمریکا شایعه وقوع زلزله قوی درمنطقه ایران و خلیج را رد کرد

به دنبال شایعاتی مبنی بر پیش بینی وقوع زلزله ای شدید در منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سازمان زمین شناسی آمریکا، خبری را که در رسانه های خاورمیانه منسوب به این سازمان مبنی بر اینکه زلزله شدیدی با قدرت 10 ریشتر منطقه خلیج و ایران بوقوع خواهد پیوست، رد کرد.

به گزارش العربیه، در دو روز گذشته بعضی ازخبرگزاری ها و شبکه اجتماعی، خبری منسوب به سازمان زمین شناسی آمریکا مبنی بر اینکه یک زلزله شدید به قدرت 10 ریشتر بین 25 تا 30 آوریل در جنوب شرق ایران بوقوع خواهد پیوست و خسارات سنگینی در کشورهای خلیج نیز به وجود خواهد آورد، منتشر کرده بودند.

این خبر دربعضی از رسانه های خلیج و ایلنای ایران و شبکه اجتماعی تویتر، فیسبوک و پیام های کوتاه تلفنی رد و بدل شد. اما سازمان زمین شناسی آمریکا اعلام کرد: این سازمان زلزله ای که را بوقوع پیوسته می تواند شناسایی کرده و محل آنرا تعیین کند، و ما تا حال بطور %100 دقیق نمی توانیم از وقوع زلزله های آینده پیش بینی کنیم و تکنولوژی ای هم که بتواند وقوع زلزله های آینده را پیش بینی کند، هنوز وجود ندارد.

تمام این شایعات پس زلزله روز سه شنبه هفته گذشته در بلوچستان ایران صورت می گیرد. زیرا آن زلزله شدیدترین زلزله 56 سال گذشته ایران به قدرت 7.8 در مقیاس ریشتر بود. ایران می گوید که زلزله در بلوچستان این کشورخساراتی جزیی داشته است، اما تصاویری که از بلوچستان پاکستان در رسانه های آن کشور منتشر شده، خسارات سنگینی را نشان می دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size