حزب الله لبنان و نيروهای اسد مناطقی در حمص را به کنترل خود درآوردند

هشدار فعالان سیاسی از بروز فاجعه ای انسانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای ملی سوریه روز دوشنبه 22-4-2013 اعلام کرد حزب الله لبنان و نیروهای بشار اسد ، حومه شهر القصیر در استان حمص را به کنترل خود درآورده اند.

به گزارش العربیه نیروهای رژیم سوریه و حزب الله لبنان پیش از ورود به مناطق حومه القصیر ، این مناطق را با موشک و گلوله های خمپاره هدف قرار دادند.

بسیاری از مردم حمص به دلیل درگیری های شدید میان مخالفان و نیروهای اسد در حمص به حومه القصیر در این استان پناه برده بودند.

فعالان سیاسی سوریه از بروز یک فاجعه انسانی در صورت کنترل کامل القصیر توسط نیروهای حزب الله هشدار داده اند.

در بیانیه شورای ملی سوریه آمده است که نیروهای رژیم دمشق و حزب الله لبنان بطور مشترک روستاهای "البراهنیه" ، "عین التنور"، "سقرجه" ،"العثمانیه" ،"الخالدیه" ،"ابو حوری" ،"الجروسیه" ،"الجروسیه" ، "النهریه" ، "البوح" و "تل قادش" در حومه القصیر را تصرف کرده اند.

عبدالکریم مراد رئیس حزب "الاتحاد" لبنان که از هواداران رژیم دمشق به شمار می آید در گفت و گویی از تصمیم بشار اسد برای کنترل کامل حمص پس از تصرف روستاهای اطراف خبر داد.

وی به نقل از بشار اسد گفته است که کنترل کامل حمص ، در نتیجه گفت و گو های آینده پوتین و اوباما تاثیر خواهد گذاشت.

از سوی دیگر فایز سارا نویسنده برجسته سوری در یادداشتی از سکوت جامعه بین الملل در رابطه با اوضاع سوریه بویژه پس از دخالت حزب الله لبنان در درگیری ها هشدار داد.

در همین حال کمیته های هماهنگی انقلاب سوریه در گزارشی اعلام کردند که شمار قربانیان در حومه دمشق در پنج روز گذشته به 479 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید