نماینده سوریه در شورای امنیت، العربیه را متهم به مصاحبه با یک تروریست کرد

با اشاره به حضور یکی از فرماندهان ارتش آزاد در برنامه "نقطة نظام"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشار الجعفری نماینده سوریه در شورای امنیت سازمان ملل متحد طی سخنانی در جلسه ویژه این شورا درباره اوضاع کودکان سوری در پرتو کشمکش در این کشور، العربیه را متهم به "مصاحبه با یک تروریست سوری" کرد.

جعفری در سخنان خود مدعی شد "این تروریست" در پاسخ به سؤالی درباره سرنوشت اقلیت ها و غیر مسلمانان در سوریه گفته است :"از آنها خواسته خواهد شد میان اسلام و چرداخت جزیه یکی را انتخاب کنند که در غیر این صورت با شمشیر به قتل خواهند رسید که به گفته وی این مساله زندگی اقلیت ها را با خطر حقیقی روبرو خواهد ساخت.

با مراجعه به مصاحبه ای که جعفری در سخنان خود به آن اشاره کرده هیچ نشانه ای از وجود سخنان منسوب به مصاحبه شونده به دست نیامد در این مصاحبه ای که هفته گذشته در برنامه "نقطه نظام" العربیه پخش شد عبدالقادر صالح، فرمانده گردان توحید وابسته به ارتش آزاد سوریه حضور داشت وی در پاسخ به سؤال مجری العربیه دقیقا چنین گفت:"آن قدر که درباره اقلیات ها سخن گفته می شود من آرزو می کنم که جزء اقلیت ها باشم ، ما اطمینان داریم که اقلیت ها زندگی طبیعی خود را بسیار بهتر از آنچه در حاکمیت رژیم کنونی گذرانده اند، خواهند داشت".

وی در این مصاحبه افزود :"ما به حقوق آنان احترام می گذاریم و تا کنون هیچ نشانه ای دال بر وجود رفتاری توهین آمیز علیه اقلیت ها و یا نقض حقوق آنها وجود نداشته است ".

شایان ذکر است که عبدالقادر صالح در این مصاحبه بر حق مردم در تظاهر علیه هیئت های شرعی موجود در شمال سوریه در صورت ارتکاب خطا از سوی آنها تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید