مخالفان سوری: 700 تن از افراد حزب الله لبنان برای کمک به اسد وارد حمص شدند

به دنبال کشته شدن 20 تن از افراد حزب الله لبنان در 24 ساعت گذشته درسوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته هماهنگی انقلاب روز چهارشنبه 17-4-2013 اعلام کرد در پی کشته شدن 20 تن از افراد حزب الله لبنان در حمص این حزب 700 تن از عناصر خود را برای کمک به نیروهای بشار اسد به منطقه القصیر واقع در حمص گسیل کرده است.


بر اساس این گزارش عناصر حزب الله هم اکنون در ساختمان یک مدارسه ابتدایی در منطقه "القصیر " مستقر شدند.


این در حالی است که درگیری های مرزی میان ارتش آزاد سوریه و عناصر حزب الله لبنان همچنان به شدت ادامه دارد.


در همین حال سرهنگ نور حسون، فرمانده ارتش آزاد در منطقه حمص به العربیه تاکید کرده که هنوز هم جنگ شدیدی میان ارتش آزاد سوریه و حزب الله لبنان در مرزسوریه - لبنان ادامه دارد.


ژنرال نور حسون افزود:" حزب الله همه توان نظامی خود را در این منطقه بکار گرفته است زیرا به نظر رهبران حزب الله لبنان این جنگ برای آنها یک جنگ تعیین کننده و سرنوشت ساز خواهد بود به همین دلیل آنها همه نیروهای زبده وتجهیزات سنگین خود را در این نبرد به کار گرفته اند."


فرمانده ارتش آزاد سوریه در حمص به دولت لبنان هشدار داد که حزب الله را از ادامه کشتار سوری ها متوقف کند و به بی طرفی خود پایبند باشد.


از سوی دیگر برخی از رهبران سیاسی و نظامی لبنانی با محکوم کردن هر گونه حمله به "حاکمیت لبنان" تاکید کردند که به هر گونه تعدی به مرزهای این کشور از هر کسی باشد ، پاسخ خواهند داد.


گفتنی است که مناطق مرزی لبنان طی چند ماه گذشته چندین بار مورد هجوم نیروهای اسد و مخالفان قرار گرفت.


تنش های سیاسی و نظامی بین لبنان و سوریه اخیرا با کشته شدن 20 تن از عناصر حزب الله شدت گرفت. دولت لبنان از آغاز بحران سوریه بر سیاست بی طرفی تاکید کرده است اما حزب الله لبنان که مورد حمایت تسلیحاتی و مالی ایران است، در کنار نیروهای اسد علیه مخالفان سوری می جنگد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید