مخالف و نماینده معروف کویتی به 5 سال زندان محکوم شد

در پی نطق اکتبر سال گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کویت- عادل عیدان، العربیه

دادگاه جنایی کویت امروز دوشنبه، مسلم البراک یکی از رهبران اپوزیسیون این کشور را به جرم اهانت به رهبری این کشور به 5 سال زندان محکوم کرد.

این شدیدترین حکمی بود که تا کنون علیه مسلم البراک صادر شده است. آگاهان علت این حکم شدید را خروج تیم دفاعی او از جلسه قبلی دادگاه می دانند. در پی خروج تیم مدافع از دادگاه، البراک شخصا مجبور به دفاع از خود شد .

وائل العتیقی قاضی دادگاه کویت اعلام کرد:" متهم، مسلم البراک، به پنج سال زندان با اجرای فوری محکوم می گردد".

عبدالرحمن البراک وکیل مدافع، مسلم البراک اعلام کرد: این حکم باطل است، چون متهم در جلسه قبلی نتوانسته بود از خود دفاع کند.

وی افزود این حکم خلاف ماده 120 قوانین جزایی و ماده 34 قانون اساسی کویت است که اشعار می دارد، باید به متهم اجازه دفاع لازم از خود داده شود، اما در این مورد خلاف آن عمل شده است. وکیل مدافع البراک بلافاصله در همانجا به این حکم اعتراض کرده و تقاضای فرجام خواهی کرد.
خبرنگار العربیه گزارش می دهد که هنگام برگزاری دادگاه، شرایط امنیت شدیدی در اطراف دادگاه حاکم بود، به طوری که ماموران پلیس محیط "قصر عدالت" را احاطه کرده بودند.

مقامات امنیتی به العربیه گفتند، دلیل شدت بخشیدن به تدابیر امنیتی ناشی از راه اندازی تظاهرات روز گذشته در جلوی دفتر این نماینده سابق است لذا پلیس ناچار به تامین امنیت دادگاه شد.

همچنین دیروز یکشنبه جلسه ای با حضور جمعی از مخالفین در دفتر مسلم البراک تشکیل شد، حاضران در این جلسه تهدید کردند که در صورت محکومیت البراک، هواداران وی را به تجمعات اعتراضی فرا خواهند خواند.

البراک، عضو دوره پیشین مجلس ملی کویت است. او به جرم اهانت به شیخ صباح الاحمد الصباح رهبر کشور، به 5 سال حبس محکوم گردید.
او در سخنرانی اکتبر سال گذشته، از شیخ الصباح، رهبر کویت خواسته بود که به حکومت استبدادی در این کشور پایان دهد.

کارشناسان بر این باورند که این حکم، شکاف های سیاسی این کشور را عمیق تر خواهد کرد.

منابع امنیتی کویت اعلام کردند که برای برخورد با بروز هر سناریوی احتمالی پس از صدور این حکم آماده هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید