دیده بان حقوق بشر از دمشق خواست، کشتار غیر نظامیان سوری را متوقف کند

با توصیف این اقدامات به" جنایت علیه بشریت"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سازمان دیده‌ بان حقوق بشر روز پنجشنبه 11-4-2013 در بیانیه‌ای جدید علیه رژیم سوریه، با تاکید بر اینکه کشتار بی‌رویه غیر نظامیان در چارچوب جنایت علیه بشریت قرار می‌گیرد، از دمشق خواست تا بمباران مناطق مسکونی و کشتار غیر نظامیان این کشور را متوقف کند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیده بان حقوق بشر در گزارشی با عنوان " مرگ از آسمان می‌آید" نوشته است که رژیم اسد با هواپیماهای خود نانوایی‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس و دیگر مناطق مسکونی را بمباران کرده و باعث مرگ هزاران تن از غیر نظامیان بویژه کودکان و زنان شده است.


در بیانیه دید‌ه‌ بان حقوق بشر تاکید شده که با آغاز حملات نیروی هوایی ارتش اسد، به مناطق مسکونی از ماه‌های ژوئن و آوریل سال گذشته تا کنون بیش از 4300 غیر نظامی سوری کشته شدند.


این سازمان که مقر اصلی آن در نیویورک است همچنین افزوده است:" رژیم سوریه برای انتقام از مخالفان به بمب‌های خوشه‌ای و موشک‌های بالستیک و بمب بنزینی متوسل شده است."


دیده بان حقوق بشر در پایان بیانیه خود ضمن تاکید بر ضرورت پایان دادن فوری به خشونت‌ها در سوریه از تمام دولتها و موسسات بین‌المللی خواست تا از فروش تجهیزات نظامی به رژیم اسد جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید