نتانیاهو: اسرائیل برای مقابله با تهدید اتمی ایران به هیچ کسی اعتماد نمی کند

به اشاره به آن چه ''کینه علیه یهودیان'' نامید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که اسرائیل برای مقابله با تهدید اتمی ایران نمی تواند به هیچ کشور دیگر، حتی دوستان نزدیک خود، اعتماد کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نتانیاهو روز یکشنبه ۷-۴-۲۰۱۳ در مراسم گشایش یادبود قتل عام یهودیها در جنگ دوم جهانی در بیت المقدس گفت اسرائیل از تلاشهای جامعه بین المللی برای متوقف کردن برنامه اتمی ایران استقبال می کند اما در هیچ حالتی ''سرنوشت خود را بدست کشور های دیگر، حتی دوستان نزدیک خود'' نخواهد سپرد.

نخست وزیر اسرائیل ادامه داده است: ''قتل عام یهودیان، باعث شد ما با قاطعیت بیشتر، برای دفاع از خود، بر نیروهای خودمان متکی گردیم.''

نخست وزیر اسرائیل یادآوری کرد که ایران بطور علنی تمایل خود برای نابودی اسرائیل را اعلام کرده و برای رسیدن به این هدف، تمامی امکانات خود را بکار خواهد گرفت.

وی با یادآوری این موضوع که رهبران ایران اسرائیل را به ''یک غده سرطانی'' تشبیه کرده اند گفته است : '' کینه علیه یهودیان اکنون چهره بدل کرده و به کینه کشتارجویانه علیه دولت اسرائیل بدل شده است.''

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا، در دیدار ماه آوریل خود از اسرائیل، تعهد کرده بود که برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتمی، تمامی تلاشهای لازم را به کار خواهد برد.

مقام های اسرائیلی بارها تهدید به حمله نظامی به نیروگاه های اتمی ایران کرده اند. نتانیاهو در سخنرانی اخیرش در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، با کشیدن یک خط قرمز بر روی نقاشی یک بمب، گفت که اگر ایران در برنامه اتمی خود از این خط قرمز عبور کند، با واکنش اسرائیل روبرو خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید