اسرائیل با بزرگترین حمله اینترنتی در تاریخ خود مواجه شد

17 هزار نفر از عوامل موساد در چنگ هکرها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

به گزارش العربیه سایتهای اینترنتی اسرائیل با یک عملیات بزرگ اینترنتی از شنبه شب گذشته مواجه شدند که گروه بین المللی "ناشناس" مسئولیت آن را در روز یکشنبه بر عهده گرفت.

رادیو اسرائیل اعلام کرد که گروه بین المللی " ناشناس " با همکاری فعالان حمایت از فلسطینیان تهاجم گسترده خود را از صبح روز یکشنبه برای نفوذ به سایت های اینترنتی اسرائیل آغاز کرده است. این گروه هدف از این حمله خود را اعتراض به سیاست های دولت اسرائیل اعلام کرده است.

هکرها روز هفتم آوریل را که روز گرامیداشت هلوکاست است برای حمله انتخاب کرده اند. روزنامه معاریو از حمله به چندین سایت از جمله سایتهای نخست وزیر اسرائیل ، سرویس امنیت داخلی( شاباک ) ، سازمان صنایع نظامی اسرائیل ، وزارتخانه های دفاع و آموزش و پرورش ، بازار سهام و مرکز سرشماری اسرائیل خبر داد. علاوه بر آن دهها سایت مهم دیگر و هزاران حساب کاربری شهروندان اسرائیلی در فیس بوک و توئیتر نیز مورد حمله قرار گرفته اند.

این روزنامه عبری می افزاید : در بین سایت های هک شده ، سایت های بسیار حساسی وجود دارند. روزنامه معاریو تأكيد برخی از رسانه های فلسطینی را در خصوص دستیابی هکرها به نام 17 هزار نفر از عوامل و کارکنان موساد ، ذکر کرده است.

هکرها با این حمله امکان نفوذ به تعدادی از سایت های مراکز مهم اسرائیلی از جمله بورس ، موساد و آموزش و پرورش و همچنین 20 هزار حساب کاربری فیس بوک ، 5 هزار حساب کاربری توئیتر و 30 هزار حساب بانکی و بیش از 400 سایت دیگر را دارند.
هکرها ادعا می کنند این حمله کاملا از طریق الکترونیکی انجام گرفته است.

پیام هایی به سوی اسرائیل
در یکی از پیام هایی که هکرها در یکی از سایتهای هک شده اسرائیلی قرار داده اند نوشته شده است : " ما صدای فریادی را از غزه شنیدیم... ما از سرزمین خود دفاع می کنیم... در گذشته جنگ با هواپیما و تانک ها بود... اما اکنون ما در نبرد الکترونیکی پیروز شده ایم و شما را در فضای مجازی شکست داده ایم... ما شما را نابود می کنیم... شما در هر جا که باشید ما می توانیم به صفحه شخصی و کامپیوتر شما دسترسی داشته باشیم."

در یکی دیگر از این پیام ها که در سایتهای وابسته به نیروهای اشغالگر درج شده ، آمده است : " اسرائیلیها هواپیماهای جنگنده را در اختیار دارند ، اما فلسطینیان مالک اذهان الکترونیکی هستند..! و در پیامی دیگر: به رژیم اسرائیل " به قیام هکرها خوش آمدید".

بزرگترین عملیات سرقت اطلاعات علیه اسرائیل
گروه هکرهای "ناشناس" اعلام کرد که از هفتم آوریل سال جاری بزرگترین عملیات سرقت اطلاعات علیه اسرائیل را با عنوان "اوب اسرائیل" آغاز کرده و هدف آن پاک کردن اسرائیل از اینترنت است.

از سوی دیگر صبری صیدم مشاور رئیس جمهور فلسطین در امور ارتباطات و تکنولوژی اطلاعات در صفحه فیس بوک خود نوشت : در این میان برخی ابعاد قضیه نامشخص است و روز گذشته تهدیدهایی در پاسخ به حمله گسترده هکرها به سایتهای اسرائیلی از منابعی ناشناس در روز یکشنبه، علیه برخی سایتهای فلسطینی صورت گرفته است.

صیدم از دوستان خود در فیس بوک خواسته است تا از باز کردن پیام ها و لینک های ناشناس خودداری کنند و اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از حمله احتمالی هکرهای اسرائیلی انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید