هجوم ارتش اسد با سلاح شیمیایی به مناطق مخالفان در حومه دمشق

پس ازشدت گرفتن درگیری ها میان مخالفان و نیروهای اسد صورت گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه اطلاع رسانی سوریه وابسته به مخالفان اسد روز یکشنبه 7-4-2013 اعلام کرد نیروهای اسد با بکارگیری سلاح شیمیایی ( گازهای سمی خفه کننده ) منطقه جوبر و الزبلطانی در دمشق را مورد هجوم قرار داده است.

به گزارش تلویزیون العربیه تعدادی از غیر نظامیان این دو منطقه بر اثر خفگی ناشی از گازهای سمی جان خود را از دست دادند.

گفتنی است که منطقه جوبر و الزبلطانی از مناطق جنوبی دمشق هستند که در هفته های گذشته شاهد درگیری های شدیدی میان نیروهای اسد و مخالفان بود.

به گفته مخالفان سه روز پیش دو منطقه به کنترل کامل ارتش آزاد سوریه در آمده است.

براساس این گزارش این دومنطقه که در حومه دمشق واقع شده اند از مناطق مهم امنیتی رژیم اسد به شمار می روند که در آنها ایستگاههای متعددی برای بازرسی و تفتیش مخالفان و جلوگیری از ورود آنها به دمشق وجود دارد.

این درحالی است که نیروهای اسد جاده های منتهی به دمشق که تحت کنترل نیروهای مخالفان قرار دارد را با اسلحه سنگین توپخانه گلوله باران کردند.

در همین حال کمیته های هماهنگی انقلاب سوریه روز گذشته خبر دادند که رژیم اسد با موشک های زمین به زمین از نوع "توشکا" برخی مناطق دمشق را هدف قرار داد. گفته می شود که این نوع موشک ها قادر است کلاهک اتمی با خود حمل کند.

این دومین باری است که نیروهای اسد مناطق برزه و اردوگاه پناهندگان فلسطینی در دمشق را با موشک های "توشکا" هدف قرار می دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید