تمّام سلام از سوی رئیس جمهور لبنان، مامور تشکیل کابینه جدید شد

با رای قاطع پارلمان لبنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با 124 رای از 128 کرسی پارلمان لبنان تمّام سلام از سوی میشل سلیمان رئیس جمهور این کشور مامور تشکیل کابینه جدید شد.
تمّام سلام 68 ساله که علاوه بر حمایت غرب از حمایت گروههای داخلی نيز از جمله حزب الله لبنان برخوردار است روز شنبه 6-4-2013 به عنوان نخست‌وزیر جدید لبنان انتخاب شد.

وی در میان گروهها و احزاب مختلف لبنان به عنوان چهره ای فراگیر و مقبول شناخته می شود.
سلام نماینده مجلس لبنان و وزیر سابق فرهنگ این کشوربوده و تحصیلات خود را در بریتانیا به پایان رسانده است. وی در یک خانواده بانفوذ سیاسی رشد کرده است ، صائب سلام پدر وی از نخست‌وزیران سابق لبنان بوده است.

به گزارش العربیه به نقل از آسوشییتدپرس با توجه به اوضاع فعلی لبنان، تمّام سلام فهرستی از چالش‌ها و دشواری‌ها پیش رو دارد که حتی از چالش‌های معمول در این کشور نیز بیشتر است.
بر اساس این گزارش، لبنان با تنش‌های فزاینده داخلی روبه ‌روست که با درگیریهای کنونی در سوریه مرتبط است. هر یک از دو جریان سیاسی عمده لبنان از یکی از طرفین مخاصمه در سوریه بین بشار اسد و مخالفان وی حمایت می‌کند.

تمّام سلام در نخستین اظهارنظر خود پس از انتخاب به عنوان نخست وزیر ضرورت نجات ‌دادن لبنان از اختلافات داخلی و تنش‌های سیاسی را اولویت نخست کاری خود عنوان کرد و گفت : همه تلاشش را به كار می گیرد تا یک "دولت منافع ملی" تشکیل دهد، کاری که ممکن است به خاطر اختلافات عمیق بین سیاستمداران لبنانی ناشی از بحران سوریه، زمان ببرد.

انتخاب سلام به نخست وزیری لبنان پس از استعفای نجیب میقاتی نخست وزیر پیشین در دو هفته پیش انجام شد.
نجیب میقاتی به دلیل بن‌بست سیاسی بین دو جناح اصلی در پارلمان لبنان و اختلاف در کابینه ناچار به استعفا شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم