میزان افزایش دارایی بانک های عربی از مرز 3 تریلیون دلار گذشت‬

با رشد 13% نسبت به سال گذشته‬

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

‫‫وسام فتوح دبیرکل اتحادیه بانک های عربی روز پنجشنبه 4-4-2013 اعلام کرد افزایش دارایی این بانک ها در سال 2013 از مرز 3 تریلیون دلار گذشت.


‫ با توجه به این که افزایش دارایی بانک های عربی سال 2012 که به 2.6 تریلیون دلار رسیده بود، بدین ترتیب شاهد افزایش 13 درصدی بانک های عربی در سال جاری میلادی هستیم.


‫به گزارش روزنامه ''الشرق الاوسط'' وسام فتوح که نشستی خبری که در حاشیه کنفرانس بانک های عربی سال 2013 ک در بحرین سخن می گفت، اظهار داشت:" بانک های عربی سال گذشته به بیلان مالی بسیار خوبی دست یافتند به طوری که سپرده آنها به 1.5 تریلیون دلار رسید. از سویی کلیه مبالغ وام های پرداختی، به 1.4 تریلیون دلار رسید. این نشانه بسیار خوبی از رشد سالانه دارایی های مجموعه بانک عای عربی به شمار می رود''.


‫فتوح در این کنفرانس خبری تاکید کرد که بخش بانکداری عربی تاکنون تحت تاثیر پیامدهای بحران مالی اروپا به ویژه بحران اقتصادی و مالی اخیر قبرس قرار نگرفته است.‬


‫دبیرکل اتحادیه بانک های عربی افزود: "ما شاهد تاثیر جزئي برخی بحران های خارجی بر جهان عرب بوده ایم اما خوشبختانه، بانک های عربی از پس آن بحران ها برآمدند و علی رغم همه تحولات و دگرگونی های اقتصادی منطقه و جهان طی سالهای اخیر ما آن بحران ها را به دیگر کشورها صادر نکردیم .‬''

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید