9 مؤسسه خیریه در سویس منابع مالی اخوان المسلمین مصر را تامین می کنند

به گزارش یک رسانه مصری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع رسانه ای در مصر روز سه شنبه 2-4-2013 اعلام کرد 9 موسسه مالی که تحت پوشش سازمان خیریه در کشور سویس فعالیت می کنند، بخش عظیمی از منابع مالی گروه اخوان المسلمین را تامین می کنند.

به گزارش روزنامه مصری "الوطن" نام های این 9 موسسه، پس از دهها سال فعالیت برای تامین منابع مالی اخوان المسلمین مصر، فاش شد.

گفتنی است که گروه اخوان المسلمین در داخل مصر نزدیک به 5 هزار عضو دارد که بر اساس قوانین این گروه جهت تامین هزینه های داخلی، تمامی آنها حق عضویت ماهانه می پردازند.

یکی از این موسسه ها به نام "الجماعه الاسلامیه فی کانتون" (گروه اسلامی کانتون) نام دارد که با سرمایه ای در حدود 60 میلیون پوند مصری در سویس به فعالیت می پردازد.

به نوشته روزنامه " الوطن" پیگیری فعالیت های "یوسف ندا" بازرگان مصری عضو گروه اخوان المسلمین در خارج مصر، منجر به کشف منابع تامین مالی این گروه شده است.

دومین تامین کننده منابع مالی مالی گروه اخوان در سویس با نام مرکز فرهنگ اجتماعی مسلمانان در شهر لوزان این کشور قرار دارد که بر کمک های مالی وسرمایه گذاری هواداران این گروه استوار است.

دیگر تشکیلات تامین کننده منابع مالی اخوان المسلمین در سویس عبارتند از مؤسسه فرهنگ اجتماعی مسلمانان در سویس، مؤسسه تاثیر اجتماعی، اتحادیه مسلمانان سویس، اتحادیه اسلامی آموزگاران، انجمن اتحادیه های اسلامی در زوریخ، کانون اسلامی زوریخ و هیئت اسلامی جهانی امور خیریه.

بر اساس این گزارش این 9 موسسه مالی تنها بخشی از منابع تامین مالی گروه اخوان المسلمین را بر ملا کرده است.

برخی از این موسسهای خیریه وابسته به گروه اخوان المسلمین در دیگر کشورها از جمله کویت شعبه هایی را تاسیس کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید