مصر: کشتی ایرانی عازم سوریه کود شیمیایی حمل می کرد

پس از هشدار مخالفان سوری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان کانال سوئز در مصر روز یکشنبه 31-3-2013 اعلام کردند پس از بازرسی کشتی ایرانی به درخواست مخالفان سوری، شخص شد محموله کشتی اسلحه نیست.

به گزارش العربیه سازمان کانال سوئز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد ، ماموران امنیتی مصر کشتی ایرانی را که پرچم تانزانیا برافراشته بود هنگام عبور از سوئز توقیف و بارزسی کردند اما مشخص شد که محموله آن کود شیمیایی است.
مهاب ممیش رئیس سازمان کانال سوئز در این باره گفت:" کشتی ایرانی ونوس را بازرسی کردیم و درون آن اسلحه نبود... محموله آن کود شیمیایی بوده است."

ممیش خاطر نشان کرد این کشتی 7479 تن مواد شیمیایی حمل می کرد. به گفته وی به دنبال موافقت نهادهای امنیتی، به این کشتی اجازه عبور از کانال داده شد.

مخالفان رژیم اسد روز گذشته اعلام کرده اند یک کشتی حامل اسحله ایرانی در حال نزدیک شدن به کانال سوئز برای عبور به مقصد سوریه است.

پیش از این روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" در گزارشی تاکید کرده بود که ایران حمایت نظامی و اطلاعاتی از رژیم سوریه را افزایش داده است.

این منبع به نقل از سه تن از مقامات آمریکایی آورده است که ایران به حمایت نظامی از بشار اسد ادامه می دهد.
ایران از آغاز انقلاب مردمی علیه رژیم اسد از نظام دمشق حمایت کرده و مخالفان بارها این کشور را به دست داشتن در کشتارهای جاری متهم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید