درخواست از مصر برای جلوگیری از عبور یک کشتی حامل اسلحه ایرانی به سوریه

مخالفان اسد خواستار توقف آن در کانال سوئز شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مخالفان رژیم اسد روز شنبه 30-3-2013 اعلام کردند یک کشتی حامل اسحله ایرانی در حال نزدیک شدن به کانال سوئز برای عبور به مقصد سوریه است.

به گزارش العربیه به نقل از مخالفان رژیم سوریه این کشتی که پرچم كشور تانزانیا را برافراشته است ، تا چند ساعت دیگر از کانال سوئز عبور خواهد کرد.

مروان حجو الرفاعی عضو ائتلاف ملی سوریه در گفت و گو با تلویزیون العربیه اظهار داشت بر اساس اطلاعات به دست آمده ، این کشتی وابسته به رژیم سوریه است و پس از بارگیری اسلحه از ایران در حال بازگشت به سوریه است.

الرفاعی با انتقاد شدید از مواضع مقامات ایرانی ابراز داشت :" تهران به حمایت از بشار اسد که حتی به حیوانات نیز رحم نمی کند ، ادامه می دهد."

عضو ائتلاف ملی سوریه از مقامات مصری خواست این کشتی را متوقف و بازرسی کنند .

وی تاکید کرد ائتلاف ملی سوریه مقامات مصری را در جریان عبور این کشتی قرار داده و از آنها خواسته است از انتقال اسلحه به رژیم اسد جلوگیری کنند.

پیش از این روزنامه آمریکایی "واشنگتن پست" در گزارشی تاکید کرد ایران حمایت نظامی و اطلاعاتی از رژیم سوریه را افزایش داده است.

این منبع به نقل از سه تن از مقامات آمریکایی آورده است که ایران به حمایت نظامی از بشار اسد ادامه می دهد.

واشنگتن پست در ادامه گفته است ماموران امنیتی ایرانی همچنان به دمشق سفر می کنند و در جریان یکی از این سفرها یکی از آنها زخمی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید