مورد هدف قرار گرفتن شماری از فرماندهان سپاه پاسداران در فرودگاه دمشق

در پی انهدام هواپیمای ایرانی حامل اسلحه به وقوع پیوست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علا باشا یکی از فرماندهان نظامی ارتش آزاد سوریه روز جمعه 29-3-2013 اعلام کرد در پی انهدام هواپیمای ایرانی حامل اسلحه در فرودگاه بین المللی دمشق، شماری از فرمانده هان سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران مورد هدف قرار گرفتند.

فعالان سوری روز گذشته یک فیلم ویدیویی پخش کردند که در آن چگونگی آتش گرفتن یک هواپیمای باربری هنگام فرود در فرودگاه دمشق را نشان می دهد.

منابع مخالفان می گویند این هواپیمای باربری ایرانی بوده و پس از ردیابی توسط ارتش آزاد سوریه هنگام فرود در فرودگاه دمشق مورد اصابت چند موشک قرار گرفت و پس از فرود در اثر انفجار منهدم شد.

بر اساس این گزارش پس از مورد اصابت قرار گرفتن این هواپیما، آتش سوزی بزرگی در محوطه فرودگاه دمشق به وقوع پیوست. به گفته مخالفان انفجار هواپیمای ایرانی منجر به آتش گرفتن شماری دیگر از هواپیماهایی شد که در محوطه فرودگاه پارک کرده بودند .

شاهدان عینی می گویند که پس از این حادثه تمامی کارکنان فرودگاه بین المللی دمشق ، محل کار خود را ترک کردند.

پیش از این حادثه برخی منابع غربی گزارش دادند که ایران هر هفته با استفاده از هواپیماهای مسافربری، 5 تن سلاح در هواپیماها جاسازی کرده و به نیروهای بشار اسد تحویل می دهد.

بر اساس این گزارش کمک های تسلیحاتی ایران به رژیم سوریه معمولا از طریق دو شرکت هواپیمایی "ایران ایر" و " ماهان ایر" صورت می گیرد .

منابع غربی می گویند که ایران علاوه بر سلاح ، کادر نظامی و فنی نیز به سوریه اعزام می کند.

به رغم نزدیک شدن درگیری ها میان مخالفان و نیروهای دولتی به محوطه فردوگاه دمشق اما مقامات فرودگاه هنوز در محل کار خود حضور دارند.

در روزهای اخیر تمامی مقامات سوریه به جای فرودگاه بین المللی دمشق از طریق فرودگاه بیروت مسافرت کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید