بشار اسد دیگر جرات نمی کند در مقر حکومت تشکیل جلسه دهد

ناجی طیاره در گفتگو با العربیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ناجی طیاره عضو ائتلاف ملی سوریه روز جمعه 29-3-2013 در گفت و گو با العربیه نت فارسی گفت:" بشار اسد دیگر جرات نمی کند مانند گذشته در مقر حکومت یا در میدان امویان سخنرانی کند. اکنون دمشق در تیررس ارتش آزاد است و اسد برای اعلام وجود در یک زیرزمین با عده ای از نزدیکان خود تشکیل جلسه می دهد و تلویزیون دولتی پیام ضبط شده او را پخش می کند".


اظهارات ناجی طیاره در واکنش به ظهور چند دقیقه ای بشار اسد در تلویزیون دولتی سوریه بیان شده است .


رئیس جمهور سوریه، شامگاه پنجشنبه 28-3-2013 پس از مدت ها در تلویزیون دولتی ظاهر شد و به همراه اعضای کمیته اجرائی "برنامه سیاسی پایان دادن به درگیری در سوریه" را بررسی کرد.


ماموريت این کمیته که از وزرای وفادار به رئیس جمهور سوریه تشکیل شده است ، اجرای عملی برنامه های سیاسی اوست که چندی پیش به منظور پایان دادن به بحران از طرف وی پیشنهاد شده بود.


ناجی طیاره در مورد تصاویر پخش شده از این جلسه گفت :" با توجه به تصاویری که از تلویزیون دولتی سوریه پخش شد، رئیس جمهور این بار در مقر شورای وزیران، یا جای رسمی تشکیل جلسه نداده است بلکه او به همراه کمیته اجرایی در اتاقی بسته و بدون پنجره و یا به احتمال زیاد در یک زیرزمین تشکیل جلسه داده است".


او افزود:" اکنون بشار اسد در جای محدودی در دمشق مخفی شده است و برخلاف گذشته دیگر نمی تواند در میدان امویان یا در سالن های معروف سخنرانی کند. هیچگاه برنامه زنده ندارد و جلسه اخیر او ضبط شده وبرای پخش به تلویزیون دولتی ارسال شده است."


ناجی طیاره همچنین گفت:"دمشق الان در تیررس ارتش آزاد است و برخلاف گذشته مخالفان اکنون نه تنها محاصره نیستند بلکه اسد در محاصره آنها است. این در حالی است که مخالفان در صحنه بین المللی نیز به پیروزی های چشمگیری دست یافتند."

او در ادامه گفت :" تنها راه حلی که بشار اسد و اطرافیان او در نظر دارند راه حل امنیتی، قتل عام و سرکوب انقلاب مردم سوریه است اما آنها به هیچ موفقیتی دست نیافته اند.

گفتنی است که کشورهای عربی روز سه شنبه در اجلاس دوحه کرسی سوریه در اتحادیه عرب را به مخالفان سوری واگذار کرده و مسلح کردن اپوزیسیون سوریه از سوی اعضای اتحادیه عرب را مجاز دانستند. تهران و مسکو که همپیمانان اساسی اسد هستند از این اقدام اظهار نگرانی کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید