معاذ خطیب رئیس ائتلاف ملی مخالفان سوری از سمت خود استعفا داد

در اعتراض به عملکرد جامعه بین المللی نسبت به مردم سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


‌احمد معاذ الخطيب رئيس ائتلاف مخالفان سوريه روز یکشنبه 24-3-2013 طی بیانیه خطاب به" ملت بزرگ" سوریه اعلام کرد وی به سبب آنچه که "کوتاهی جامعه بين المللی" ناميد، از مقام خود استعفا کرد.

به گزارش العربیه رئيس ائتلاف ملي سوريه در بیانیه خود اعلام کرد :" استعفا می دهم تا بتوانم با آزادی عمل بيشتری فعاليت کنم".

وی در اين بيانيه که در صفحه خود درشبکه اجتماعی مجازی فیس بوک نوشته بود گفت:" من به مردم بزرگ سوريه و پروردگار قول داده بودم اگر شرايط اوضاع سوریه به خطوط قرمز برسد استعفا خواهم داد"
اما وی هیچگونه توضیحی در باره خطوط قرمز و یا اینکه چه اقدامی باعث کناره گيری وی از سمت رئیس ائتلاف مخالفان شده نداده است.

الخطيب گفت:" من اکنون تعهدم را عملی و استعفای خود را از رياست ائتلاف ملی سوريه اعلام می کنم تا بتوانم آزادانه به فعاليت های خودم ادامه دهم ".

پیشتر روزنامه "الحیات" چاپ لندن به نقل از منابع اپوزیسیون سوریه نوشته بود که احمد معاذ الخطیب، رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه به دلیل اختلاف آراء با دیگر جریان های مخالف دولت در صدد است تا از کار خود کناره گیری کند.

تلویزیون العربیه درگفت وگویی با برهان غلیون رئیس سابق شورای ملی سوریه علت استعفای احمد معاذ الخطیب را از وی جویا شد غلیون در پاسخ گفت:" به اعتقاد من استعفای الخطیب چند دلیل دارد اما مهمترین دلیل استعفای وی را می توان در اعتراض به عملکرد جامعه بین المللی در قبال کشتارمردم سوریه تلقی کرد زیرا الخطیب برای اوضاع آشفته و بحرانی مردم سوریه بسیارنگران است ".

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید