پارلمان بریتانیا مسلح کردن مخالفان اسد را بررسی می کند

برای نخستین بار و با شرکت تعدادی از کارشناسان و نخبگان سیاسی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی از اعضای نمایندگان پارلمان بریتانیا روز جمعه 22-3-2013 پس ار بررسی گزارش ارائه شده ائتلاف ملی مخالفان سوریه در باره آخرین تحولات صحنه سیاسی سوریه، خواستار مسلح کردن مخالفان شدند.

به گزارش العربیه در جلسه پارلمانی که با حضور "ولید سفور" نماینده ائتلاف مخالفان سوری و برخی از نخبگان سیاسی ، کارشناسان و محققان بریتانیایی برگزار شد، سالن پارلمان بریتانیا برای اولین بار شاهد بحثی بسیار داغ و جدی در مورد اوضاع سوریه بود.


در این جلسه نماینده ائتلاف ملی مخالفان سوری ضمن ارائه گزارشی مفصل گفت:" رژیم اسد تاکنون سه بار از اسلحه شیمیایی در جاهای مختلف علیه مخالفان استفاده کرده است وی تاکید کرد که نیروهای ائتلاف ملی مخالفان شواهدی قانع کننده در دست دارند که نشان می دهد نیروهای اسد در سرکوب مخالفان اسلحه شیمیایی بکار برده اند".


"ولید سفور" نماینده ائتلاف ملی مخالفان همچنین تاکید کرد که جنگ در سوریه برخلاف ادعای رژیم جنبه فرقه ای ندارد اما مردم سوریه دیگر نمی خواهند تنها یک خانواده که به مدت چهل سال با دیکتاتوری بر آنها حکومت کردند بر مسند قدرت باقی بماند مردم سوریه می خواهند آزاد زندگی کنند.


"بارونس فالکنر" سخنگوی امور خارجه حزب لیبرال دمکرات در مجلس لوردها و پاتریک رایت یکی از لوردهای سرشناس و شخصیت سیاسی برجسته بریتانیایی که در سابق سفیر بریتانیا در سوریه بود، در این جلسه شرکت کرده بودند.


از سوی دیگر اکثر نمایندگان پارلمان بریتانیا و همجنین تعدادی از لوردهای این کشور خواستار مسلح کردن مخالفان سوری شدند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید