طالبان: پرويز مشرف را به "جهنم" خواهيم فرستاد

همزمان با اعلام بازگشت رئیس جمهور سابق پاکستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه طالبان روز شنبه 23-3-2013 در یک پیام ویدیویی تهدید کرد در صورت بازگشت پرویز مشرف به پاکستان ، از طریق حملات انتحاری و تک تیر اندازان وی را هدف قرار خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز در این پیام ویدیویی ، عدنان رشید عضو طالبان که پیش تر در سوء قصد به جان مشرف شرکت کرده بود ، می گوید:" مجاهدان گروه ویژه‌ای آماده کرده‌اند تا مشرف را به جهنم بفرستند. "

بر اساس این گزارش پرویز مشرف در دوره ریاست جمهوری خود به دلیل همراهی اسلام آباد با آمریکا در در جنگ علیه تروریسم پس از حملات 11 سپتامبر باعث عصبانیت شبه نظامیان طالبان شده بود.

رئیس جمهور سابق پاکستان در گفت و گویی اعلام کرده است که فردا یکشنبه، برغم حکم بازداشت صادره علیه وی از سوی دادگاهی در اسلام آباد ، پس از پنج سال به کشورش بازمی‌ گردد.

وی که در سال 2008 پس از 9 سال ریاست جمهوری در پاکستان ، کشورش را ترک کرده بود ، بارها تصمیم گرفت است، به پاکستان بازگردد.

از سوی دیگر دادگستری پاکستان روز گذشته راه بازگشت مشرف را به این کشور گشود و آزادی وی به ‌قید وثیقه را تضمین کرد.

در همین حال دولت کنونی پاکستان به رهبری آصف علی زرداری تهدید کرد در صورت بازگشت مشرف ، وی را بازداشت خواهد کرد.

مشرف هم اکنون در دبی اقامت دارد و قرار است فردا یکشنبه به کراچی در جنوب پاکستان سفر کند.

وی روز گذشته در گفت و گویی تاکید کرد :"حتی در صورتی که جانم در خطر قرار گیرد ، به طور قطع فردا یکشنبه به پاکستان بازخواهم گشت."

پس از استعفای مشرف در سال 2008 دادگاهی در اسلام آباد وی را به دست داشتن در قتل اکبر بگتی رهبر جدایی طلبان بلوچ پاکستان در سال 2006 ، ترور بی نظیر بوتو در سال 2007 و نیز برکناری قضات بی طرف در این کشور متهم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید