شلیک تصادفی یک مامور آمریکایی به احمدی نژاد در نیویورک

رئیس جمهوری اسلامی ایران از حادثه جان سالم به در برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مامور سازمان "گارد محفظ رئیس جمهور آمریکا" معروف به " سکرت سرویس" در جریان بازدید محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران از نیویورک برای شرکت در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد در ماه سپتامبر سال ۲۰۰۶ میلادی بطور تصادفی به سوی اسکورت وی تیراندازی کرده است. این مطلب را روزنامه «دیلی میل» روز پنجشنبه گزارش داده است.

به گزارش روزنامه "دیلی میل" هنگامی که مامور "گارد ویژه" در خودروی متعلق به کاروان خودروهای" جرج دبلیو بوش"، رئیس جمهور سابق آمریکا می خواست تفنگی را در جای خود بگذارد، به شكل تصاىفي يك گلوله از آن شلیک شد و به خودروی احمدی نژاد اصابت کرد.

به نوشته دیلی میل، این رویداد در کتابی به نام "Deep State: Inside the Government Secrecy Industry" " حکومت پشت پرده ، داخل صنعت اسرار دولت" که در ماه آوریل به معرض فروش گذاشته خواهد شد، به طور مفصل شرح داده شده است. مولفان این کتاب "مارک امبیلدر" و"دی.بی گریدی" هستند.

بر اساس این گزارش، این رویداد فوراً طی یک یادداشت داخلی اداری به اطلاع تعدادی از مقامات عالی رتبه دولت آمریکا رسانده شد. در این یادداشت نوشته شده «مامورگارد ویژه" هنگامی که محمود احمدی نژاد در نزدیکی هتل "اینترکنتیننتال" در حال سوار شدن در خودروی خود بود، به وضوح و به طور تصادفی از تفنگ به سوی خودروی وی شلیک کرد".

به گزارش "دیلی میل"، در بخشی از این کتاب گفته می شود: " وقتی تیراندازی رخ داد همه متوقف شدند. ایرانی ها به ما و ما به ایرانی ها نگاه کردیم. مأمور شروع به عذرخواهی کرد. احمدی نژاد فقط به سوی ما نگاه کرد و سوار خودروی خود شد".

بر اساس این گزارش، نویسندگان این کتاب همچنین گفته اند دولت رئیس جمهور آمریکا به خاطر واکنش احتمالی رئیس جمهور ایران نگران بوده وی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، اعلام کند سرویس های اطلاعاتی آمریکا قصد داشتند وی را ترور کنند. اما احمدی نژاد اشاره ای به حادثه نکرده است. و آن حادثه به فراموشی سپرده شد تا اینکه اکنون این نویسندگان دوباره آنرا در کتاب خویش برای عموم افشا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید