اوباما: کشورهای جهان باید به تروریستی بودن حزب الله لبنان اعتراف کنند

در سخنرانی خود در بیت المقدس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه 21-2-2013 در سخنرانی خود خطاب به اسرائیلی ها در بیت المقدس، از همه کشورهای جهان خواست، حزب الله لبنان را یک سازمان تروریستی به شمار آورند.


او گفت: "کشورهای جهان باید به تروریستی بودن حزب الله لبنان اعتراف کنند. چرا که جهان نمی تواند، پرتاب موشک به سوی غیرنظامیان و کشتن افراد بی گناه و پشتیبانی این سازمان تروریستی از قتل عام مردان، زنان و کودکان در سوریه را بپذیرد".


اوباما ضمن دادن هشدار شدید اللحنی به رژیم سوریه درباره بکارگیری اسلحه شیمیایی گفت:"بشار اسد باید از قدرت کنار رود تا سوریه آینده ای بدون دیکتاتور داشته باشد. حق طبیعی ملت سوریه است که از دیکتاتوری که مردم را قتل عام می کند رهایی یابند".


رئیس جمهور آمریکا افزود: "رژیم اسد دارای انبار انباشته از اسلحه شیمیایی است و ما با چنین خطری مواجه هستیم . ما به اسد و کسانی که از او دستور می گیرند هشدار دادیم که نباید این اسلحه را علیه مردم سوریه بکار گیرند و یا به گروه های تروریستی منتقل کنند. جهان به دقت مراقب اوست و بی شک مجازات خواهد شد".


اوباما در پایان از فلسطینی ها و اسرائیلی ها خواست که مذاکرات صلح را از سر گیرند. او بار دیگر تاکید کرد که فلسطینی ها باید دولتی مستقل در کنار دولت اسرائیل داشته باشند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید