پرتاب موشک به اسرائیل همزمان با ورود اوباما به فلسطین

برغم نامیدی فلسطینی ها برای از سرگیری مذاکرات با اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده بعد از ظهر پنجشنبه 21-3-2013 وارد رام الله شده واز سوی محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین و دیگر مقامات ارشد فلسطینی مورد استقبال قرار گرفت.


همزمان با ورود باراک اوباما منابع پلیس اسرائیل ازپرتاب دو موشک از نوار غزه به جنوب اسرائیل خبر دادند.


این اقدام زمانی صورت می گیرد که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا، سفر خود را به اسرائیل به پایان رسانده وارد سرزمین های فسطینی شد .


دهها تن از فعالان فلسطینی در رام الله علیه سفر اوباما به سرزمین های فلسطینی دست به تظاهرات زدند.


تظاهر کنندگان به آنچه را که " جانبداری یک طرفه آمریکا" از اسرائیل نامیدند اعتراض کرده، خواستار لغو وتوی آمریکا و اعتراف به دولت فلسطین در شورای امنیت سازمان ملل شدند.


در هین حال پلیس امنیتی فلسطین در رام الله مانع رسیدن تظاهر کنندگان به ساختمان تشکیلات خود گردان فلسطینی که در آن رئیس جمهور آمریکا با رهبران فلسطینی دیدار خواهد کرد.


شهر رام الله شاهد شاهد حضور صدها تن از عناصر امنیتی فلسطینی و همچنین بستن جاده های اصلی این شهر به منظور تدابیرامنیتی برای سفر رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به این شهربوده است.


رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در تل آویو با رهبران اسرائیل دیدار کرد و قرار است امروز پنجشنبه در کرانه باختری رود اردن و رام الله با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دیدار کند.


اوباما در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در بیت المقدس گفت:" آمریکا نسبت به دفاع از امنیت اسرائیل متعهد و پایدار است و دو کشور در دفاع از ارزش هایی چون دمکراسی و آزادی یه صورت مشترک عمل می کنند".


وی افزود:" واشنگتن برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای فشارهای خود را براین کشور افزایش خواهد داد".


از سوی دیگر نتنیاهو نخست وزیر اسرائیل در این کنفرانس خبری مشترک گفت:" آمریکا نباید تنها از گزینه دیپلماسی و تحریم اقتصادی علیه ایران استفاده کند بلکه برای جلوگیری از توسعه برنامه هسته ای این کشور از گزینه تهدید نظامی نیز باید استفاده کرد".


با وجود ناامیدی فلسطینی ها برای از سرگیری مذاکرات به دلیل ادامه شهرک سازی توسط اسرائیل، اما اوباما در این سفر تلاش خواهد کرد که دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را به میز مذاکره باز گرداند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید