اوباما: اسرائیل برای حمله نظامی به ایران نیازی به موافقت آمریکا ندارد

در کنفرانس خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو در بیت المقدس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در کنفرانس خبری چهارشنبه ۲۱-۳-۲۰۱۳ خود با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در بیت المقدس گفته است که قانع شده اسرائیل برای حمله نظامی به ایران، نیازی به موافقت آمریکا ندارد.


به گزارش منابع خبری بین المللی او همچنین یادآود شد که ایران در صورت تصممیم، می تواند تا حدود یک سال دیگر به بمب اتمی دست یابد.


اوباما همچنین گفت که اختلاف بزرگی میان آمریکا و اسرائیل در ''ارزیابی برنامه اتمی ایران'' وجود ندارد.


او افزود که هر کشور هنگامی که مساله مربوط به آغاز جنگ نظامی باشد، باید خود تصمیم خود را بگیرد.


او یادآور شد: ''وصعیت اسرائیل با آمریکا متفاوت است.''


رئیس جمهوری آمریکا در با تاکید بر این که واشینگتن، فشارهای خود را برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتم به کار خواهد بست، گفت که همچنان فرصت برای حل و فصا دیپلماتیک برنامه اتمی ایران وجود دارد.


او همچنین تاکید کرد که با این وجود همه گزینه ها همچنان مطرح است و آمریکا مصمم است تا مانع از دستیابی ایران به بمب اتم شود.


در مقابل بنیامین نتانیاهو گفته است که به طور کامل باور دارد که رئیس جمهوری آمزیکا، بر ممانعت از دستیابی ایران به جنگ افزار اتمی، مصمم است.


او در عین حال تاکید کرد که اسرائیل به هیچ وجد از حق در دفاع از خود کوتاه نخواهد آمد.


غرب و اسرائیل ایران را به تلاش برای دستیابی به جنگ افزار اتمی متهم می کنند. ایران اما در مقابل بر مسالمت آمیز بودن برنامه اتمی خود تاکید می کند. تا کنون مذاکرات برای حل و فصل بحران اتمی ایران به نتیجه نرسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید