پیش نویس قطعنامه محکومیت رژیم اسد در سازمان ملل به دلیل نقض حقوق بشر

توسط شش کشورعربی پیشنهاد شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شش کشور عربی اردن، کویت، مراکش، قطر، کشور پادشاهی سعودی و امارات متحده عربی روز شنبه 16-3-2013 پیش نویس قطعنامه ای را به شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو، ارائه دادند که به موجب آن ادامه خشونت ها در سوریه محکوم شده است.


درپیش نویس قطعنامه، رژیم سوریه به عنوان ناقض اصلی حقوق بشر در این کشور شناخته شده و از رژیم بشار اسد خواسته شده که با بازرسان سازمان ملل متحد همکاری کند.


پیش نویس قطعنامه دو طرف در گیری در سوریه را به نقض حقوق بشر متهم کرده و تاکید کرده که نیروهای اسد دراعمال خشونت و سرکوب به مراتب شدیدتر از مخالفین عمل کرده است.


شش کشورعربی در پیش نویس این قطعنامه، حملات عمدی و مکرر به مراکز درمانی و پرسنل آن، توسط رژیم اسد را به شدت محکوم کرده اند.

در پیش نویس این قطعنامه همچنین آمده است که رژیم اسد موظف است که به بازرسان سازمان ملل اجازه ورود به سوریه را بدهد تا این بازرسان به طور آزادانه به بررسی موارد نقض حقوق بشر در آن کشور بپردازند.


قطعنامه نقض حقوق بشر در مورد کودکان وبه کارگیری آنها در ارتش از سوی رژیم سوریه را نیز شدیدا محکوم کرده است.


مخالفان سوری می گویند رژیم اسد اخیرا به توصیه ایران یک ارگان نظامی مانند بسیج ایران را در سوریه تاسیس کرده که اغلب افراد آن را کودکان تشکیل می دهند این بسیج به توصیه سردار سلیمانی به هدف سرکوب اعتراضات در این کشور تشکیل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید