هشدار اخوان المسلمین مصر به اعلامیه سازمان ملل درباره "آزادی جنسی دختران"

آزادی جنسی دختران و سفر بدون رضایت شوهر در اعلامیه درج شده اشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اخوان المسلمین مصر روز پنجشنبه 15-3-2013 ضمن هشدار به اعلامیه سازمان ملل متحد در باره "حقوق زنان"، این اعلامیه را برای جامعه بشریت "ویرانگر" توصیف کردند.


به موجب اعلامیه سازمان ملل که قرار است امروز جمعه در کمیساریای عالی متخصص در امور زنان سازمان ملل مورد بحث و بررسی اعضا قرار گیرد، زنان می توانند بدون رضایت شوهر از وسایل جلوگیری از بارداری استفاده نمایند . اعلامیه سازمان ملل علاوه بر دادن حق سفر به زنان بدون اجازه شوهرانشان، برقراری روابط جنسی آزاد را برای دختران جوان نیز مجاز دانسته است.


گروه اخوان المسلمین که محمد مرسی رئیس جمهور مصر از میان آنها به مقام ریاست جمهوری این کشور رسیده، در بیانیه رسمی خود 10 دلیل را برای رد و محکومیت اعلامیه کمیساریای سازمان ملل ارائه داده که به اعتقاد این گروه محکومیت این اعلامیه از سوی مسلمانان جهان را توجیه می کند.


حزب "آزادی و عدالت" شاخه اخوان المسلمین روز پنجشنبه با انتشار بیانیه ای در وب سایت رسمی اش مخالفت شدید خود را با این اعلامیه اعلام داشته، آن را مخالف ارزش ها و چارچوب های اخلاقی جوامع اسلامی دانسته است.


ایران، روسیه و واتیکان ضمن همصدا شدن با مصر نسبت به مسائلی همچون آزادی جنسی دختران، منع بارداری و حقوق در نظر گرفته شده برای همجنسگرایان که در این اعلامیه صریحا به آن اشاره شده اعتراض کردند.


گروه اخوان المسلمین تاکید می کند که "این اعلامیه به زنان حق می دهد چنانچه شوهرانشان برخلاف میلشان با آنها همبستر شوند، می توانند علیه آنها به اتهام تجاوز یا آزار و اذیت جنسی شکایت کنند. این عمل به مثابه تعدی یا تجاوز به یک زن غریبه که هیچ ارتباط قانونی و شرعی با شوهر ندارد تلقی خواهد شد و مجازات آن نیز به همان اندازه خواهد بود."


مصر با در خواست تعدیل و بازنگری در این اعلامیه پیشنهاد کرد که کشورها با توجه به معتقدات و ارزش های ملی و مذهبی خود با این اعلامیه برخورد کنند، اما این پیشنهاد از سوی اغلب دیپلماتهای غربی رد شد. آنها می گویند این پیشنهاد به برخی کشورها فرصت خواهد داد که این قانون را به بهانه مخالفت با معتقدات دینی آنها زیر پا گذارند .


در هشدار اخوان المسلمین نسبت به تصویب این قانون در سازمان ملل آمده است که "آزادی جنسی، حق سقط جنین و سفر بدون اجازه شوهر، به زنان اجازه خواهد داد تا با مردان برابر شوند و مردان را متعهد خواهد ساخت که در نگهداری از کودکان و انجام کارهای خانه با زنان شریک شوند.


اخوان می گویند "این اعلامیه سازمان ملل با حمایت از همجنسگرایان و زنان فاحشه، باعث می شود که فرزندان غیر شرعی از این زنان متولد شوند که پدران آنها مشخص نیستند.


در همین حال کشورهای عربی مصر، فلسطین، تونس و اردن از سازمان ملل خواستند تا قانونی را تصویب کند که به موجب آن کسی نتواند با بکارگیری مذهب به زنان توهین کرده یا ستم روا دارد.


در بیانیه اخوان المسلمین آمده است، کشورهای عربی که با این اعلامیه سازمان ملل متحد درباره حقوق زنان موافقت کرده اند جامعه مدنی و باورهای مردمانشان را نمایندگی نمی کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید