مخالفان سوری پس از طی دوره های نظامی توسط آمریکا به سوریه باز می گردند

نخستین گروه متشکل از 300 جنگجو از شهر درعا و حومه دمشق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع سوری اعلام کرد که نخستین گروه از مخالفان رژیم دمشق که توسط نظامیان آمریکایی در اردن آموزش نظامی دیده اند، برای جنگ علیه نیروهای بشار اسد به سوریه بازگشتند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود افزود، "برای مقابله با تجهیزات نظامی نیروهای بشار اسد، مخالفان در این دوره نظامی، شیوه استفاده از سلاح های ضد تانک و ضد هوایی را آموزش دیده اند.

هفته گذشته مجله آلمانی دیرشپیگل در گزارشی آورده بود که آمریکا و چند کشور غربی دوره های نظامی برای مخالفان اسد در کشور اردن تشکیل داده اند.

این منبع سوری گفته است که نخستین گروه از مخالفان متشکل از 300 جنگجو بوده که آموزش های نظامی خود را به پایان رسانده اند.

وی افزود :" همانطور که می دانید این موضوع بسیار حساس است، اما آری، نظامیان آمریکایی فنون نظامی را به برخی از مخالفان آموزش داده اند."

در همین حال "لوران فابیوس" وزیر امور خارجه فرانسه، روز گذشته خواستار ارائه کمکهای تسلیحاتی اتحادیه اروپا و متحدان آن به مخالفان سوری شد.

فابیوس در این باره گفته است که پاریس و لندن پیشنهادی را به نشست اتحادیه اروپا ارائه کرده اند تا به موجب آن ممنوعیت ارسال اسلحه به رژیم سوریه از سوی برخی کشورها بررسی گردد.

وی افزود:" چنانچه توافقی در این زمینه صورت نگیرد، فرانسه و بریتانیا به طور جداگانه به مخالفان سوری کمک تسلیحاتی خواهند کرد."

این در حالی است که آمریکا به دلیل بیم از قرار گرفتن سلاح های پیشرفته در دست اسلام گرایان تندرو با ارسال سلاح مخالفت کرده است.

یکی از رهبران مخالفان می گوید که تصمیم آمریکا به برپایی دوره های آموزشی برای مخالفان در اردن غیرعلنی بوده که در مرحله اول این دوره 300 نفر شرکت کردند. به گفته مخالفان بیشتر آنها از جنگجویان حومه دمشق و شهر درعا در نزدیکی مرز اردن، بوده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید