محمود عباس بر ضرورت آغاز مذاکرات صلح با اسرائیل تاکید کرد

در دیدار با ولادیمیر پوتین درمسکو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز پنجشنبه 14-2-2013 در دیدار با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار امیدواری کرد که فلسطین و اسرائیل در سال جاری مذاکرات صلح را از سر بگیرند.


در همین حال یک مقام فلسطینی گفته است محمود عباس تلاش دارد در جریان تماس های دیپلماتیک خود زمینه آزادی بیش از یک هزار زندانی فلسطینی از زندان های اسرائیل را فراهم کند.


به گزارش خبرگزاری دولتی روسیه، رئیس حکومت خودگردان فلسطین در جریان دیدار خود با رئیس جمهور روسیه گفت امیدوار است در سال جاری فلسطین و اسرائیل گفت و گو های صلح را از سر بگیرند.


رئیس حکومت خود گردان فلسطین درادامه تاکید کرد که امید چندانی در این مورد وجود ندارد با این حال وی آرزومند است درنهایت، یک راه حل سیاسی بر پایه تشکیل دو دولت مستقل فلسطین و اسرائیل بدست آید.


مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین از ماه سپتامبر 2010 تا کنون متوقف شده و از آن زمان تا کنون اسرائیل شهرک سازی در بیت المقدس شرقی و سایر مناطق اشغالی را گسترش داده است.


محمود عباس برای از سرگیری مذاکرات خواستار پایان دادن به این شهرک سازیها و شناسایی مرزهای هردو کشور قبل از جنگ 1967 شده است.


از سوی دیگر صائب عریقات، مذاکره کننده ارشد فلسطین در مذاکرات صلح با اسرائیل روز گذشته در رام الله گفت:" در آستانه سفر باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا به این شهر، محمود عباس تلاش دارد از طریق دیپلماتیک زمینه آزادی زندانیان فلسطینی از زندانهای اسرائیل را فراهم کند".


وی در بیانیه ای که امروز منتشر شده تاکید کرده است هدف عمده تماسهای رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین آن است تا رهایی 107 زندانی فلسطینی که قبل از امضای توافقات اوسلو در سال 1994 توسط اسرائیل بازداشت شده اند را بدست آرورد.


قرار است باراک اوباما در ماه مارس جاری به رام الله سفر کند و با محمود عباس رئیس تشکیلات خود گردان فلسطین دیدار به عمل آورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم