فرانسه و بریتانیا حتی بدون موافقت اتحادیه اروپا به مخالفان اسد اسلحه خواهند داد

در مصاحبه فابیوس با رادیوی "فرانس اینفو"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه، روز پنجشنبه 14-3-2013 خواستار ارائه کمکهای تسلیحاتی اتحادیه اروپا و متحدان آن به مخالفان سوری شد.


فابیوس در این باره گفت:" پاریس و لندن پیشنهادی را به نشست اتحادیه اروپا ارائه کرده اند تا به موجب آن ممنوعیت ارسال اسلحه به رژیم سوریه از سوی برخی کشورها بررسی گردد و چنانچه توافقی در این زمینه صورت نگیرد، فرانسه و بریتانیا به طور جداگانه به مخالفان سوری کمک تسلیحاتی خواهند کرد."


فابیوس که با رادیوی " فرانس اینفو" گفت وگو می کرد اظهار داشت:" در حال حاضر فرانسه و بریتانیا از اتحادیه اروپا خواسته اند تا قانون ممنوعیت ارسال اسلحه به مخالفان سوری را لغو کنند تا مخالفان بتوانند در برابر حملات نیروهای اسد از خود دفاع کنند".


وزیر خارجه فرانسه افزود:" چنانچه کشورهای اتحادیه اروپا در مورد دادن اسلحه به مخالفان سوری به توافق نرسند، فرانسه و بریتانیا به طور منفرد و حتی بدون موافقت این اتحادیه به مخالفان اسلحه خواهند داد ".


از سوی دیگر ائتلاف ملی سوریه وابسته به مخالفان تصمیم پاریس و لندن برای کمک تسلیحاتی به مخالفان "حتی بدون رضایت اتحادیه اروپا" را گامی مثبت توصیف کرد".


ولید البنی در یک تماس تلفنی با العربیه گفت:" این تصمیم گامی در مسیر صحیح است و تا زمانی که بشار اسد متوجه نشود که حکومت او در حال سرنگونی است، به راه حل سیاسی تن در نخواهد داد."


قرار است اتحادیه اروپا در اواخر ماه مه برای بررسی ممنوعیت صادرات اسلحه به دولت سوریه نشستی برگزار کند، اما فابیوس وزیر خارجه فرانسه در مصاحبه امروز خود اعلام کرد، پاریس و لندن خواستار برگزاری زود تر این نشست شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید