انتخاب شاهزاده محمد بن نایف آل سعود به عنوان رئیس شورای وزیران کشور عرب

شورا ایران را به دلیل حمایت های لجستیکی از تروریست ها محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران کشور عرب روز پنجشنبه 14-3-2013 در سی امین نشست اختتامیه خود، شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیز وزیر کشور پادشاهی سعودی را به عنوان رئیس افتخاری این شورا انتخاب کرد.


اعضای شورای وزیران کشور عرب در بیانیه پایانی اجلاس خود اظهار داشتند که آنها به اتفاق آراء شاهزاده محمد بن نایف بن عبدالعزیزآل سعود را به دلیل حس مسئولیت و داشتن صلاحیت های لازم به عنوان رئیس شورا انتخاب کردند.

این شورا ضمن محکوم کردن ایران به دلیل حمایت های لجستیکی از گروهای تروریستی در بحرین و یمن، از تلاش های مسئولان امنیتی این دو کشور برای خنثی کردن عملیات تروریستی از سوی ایران، تقدیر کرد.

بیانیه شورا ، سرویس های امنیتی کشورهای عربی را به تلاش برای ریشه کن کردن پدیده خطرناک تروریسم وهمچنین نابودی کامل شبکه های آن دربحرین، سعودی وعراق فرا خواند.

شورا وزیران کشور عرب همچنین حمایت های مالی و تسلیحاتی از پدیده تروریسم ، گروگانگیری و باج گیری از سوی گروه های تروریستی در ازای آزادی افراد گروگان شده را قاطعانه محکوم کرد.

وزیران کشور در این شورا ، راه های کمک و حمایت از آموزش و آماده سازی افراد پلیس دولت فلسطین را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم