ادامه اعتراضات خشونت آمیز در مصر

درگیری به کشته شدن یک تن منجر گشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)


منابع امنیتی مصر روز یکشنبه 10-3-2013 از درگیری های شدید میان تظاهر کنندگان مخالف مرسی و نیروهای پلیس این کشور در مجاورت "میدان الشون" خبر دادند.
به گزارش خبرگزاری رویترز در این درگیری ها تظاهر کنندگان با سنگ و کوکتل مولوتف نیروهای پلیس و سربازان مستقر در مجاورت میدان را مورد هجوم قرار داده و دست کم یک نفر در این درگیریها کشته شد.
شاهدان عینی در تماسی با العربیه گفتند نیروهای پلیس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان خشمگین از شلیک کپسول های گاز اشک آور استفاده کردند.
در گیری ها میان تظاهر کنندگان مخالف مرسی و نیروهای پلیس در میدان الشون در قاهره از دیروز بعد از ظهر آغاز و تاکنون ادامه دارد.
دکتر سعد مکی، مدیر بیمارستان "المحله" و میدان "الشون" گفته است درگیری پلیس با تظاهر کنندگان تاکنون 7 تن زخمی برجای گذشته است. وی افزود از جمله زخمی شدگان در این درگیری سرهنگ ستاد محمد عثمان افسر اداره تحقیقات جنایی پلیس ، سرهنگ محمد ابراهیم وستوان محمد عبد لطیف از نیروهای پلیس هستند.
پیشتر شهر قاهره و بندر پورت سعید شاهد درگیری های خشونت آمیز شدیدی میان نیروهای امنیتی و تظاهرکنندگان بود که در پی آن حداقل دونفر کشته شدند.
این ناآرامی ها به دنبال صدور احکام اعدام برای 21 تن از بازداشت شدگان متهم به حادثه "پورت سعید" توسط دادگاه جنایی مصر شدت گرفت.
به گفته مخالفان این اعتراضات به نشانه نارضایتی از عدم محکومیت 7 تن از افسران پلیس پورت سعید انجام گرفته است که در درگیری‌های خشونت بار سال گذشته بین طرفداران دو تیم در یک مسابقه فوتبال نقش داشته اند اما توسط دادگاه تبرئه شدند.
گفته می شود که این تظاهرات را طرفداران دو تیم المصری و الاهلی در شهرهای قاهره و پورت سعید برپا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید