21 ناظر صلح سازمان ملل در سوریه آزاد می‌شوند

به گفته سخنگوی شهدای "الیرموک"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ابو لیث حوران، سخنگوی گردان شهدای " الیرموک" که شماری از سربازان فلپینی ناظر سازمان ملل در بلندی جولان سوریه را به گروگان گرفته است روز شنبه 9-3-2013 به تلویزیون العربیه گفته است تنها دلیلی که باعث شد آزادی ناظران بین المللی به تاخیر افتند بمباران بی رویه منطقه توسط ارتش اسد است.


ابو لیث که به طور مستقیم با تلویزیون العربیه مصاحبه می کرد اظهار داشت:"انتظار می رود ساعت هفت روز شنبه ناظران سازمان ملل آزاد شوند".


وی افزود به گروگان گرفتن ناظران بین المللی از سوی گردان "الیرموک " فقط به هدف دفاع از امنیت غیرنظامیان صورت گرفته است.
در همین حال یکی ازناطران بین المللی ربوده شده در سوریه در نیز در تماسی با "العربیه " گفت: به نظر می رسد روز شنبه آزاد خواهیم شد وی تاکید کرد که ما در یک مکان امن هستیم و افراد گردان "الیرموک" با مهربانی و احترام با ما برخورد کردند."


این درحالی است که سازمان ملل متحد پیش از این اعلام کرده بود که تلاش برای آزادی سربازان بازداشت شده تا روز شنبه ادامه خواهد یافت.

سازمان ملل در عین حال عدم استقرار امنیت را دلیل اصلی به تاخیر افتادن آزادی ناظران صلح دانست.


پیشتر دولت فیلیپین نیز اعلام کرده بود که مذاکرات با گردان "الیرموک" به منظورآزادی 21 ناظر که در بلندی های جولان بازداشت شدند هنوز ادامه دارد.


گردان شهدای یرموک سه روز پنجشنبه اعلام کرده بود ناظران صلح سازمان ملل متحد را با این هدف به گروگان گرفته‌ است تا ارتش اسد بمباران مناطق تحت کنترل آنها را متوقف کند گروه "الیرموک" تاکید کرده بودند که از گروگان های سازمان ملل مانند مهمان پذیرایی خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید