کشور سعودی در اعزام دانشجو به خارج رتبه نخست جهان را دارد

در چارچوب "طرح ملک عبدالله"

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کشور سعودی در چارچوب یک طرح کوتاه مدت رتبه نخست اعزام دانشجو به خارج از کشور را در جهان کسب کرده است. این کشور بر اساس طرح طولانی مدت اعزام دانشجو مقام سوم راپس از چین و هند دارد.

بر اساس گزارش العربیه بیش از سیصد هزار نفر شهروند سعودی ها ( 55% از آنها دانشجو و بقیه خانواده های آنها هستند) در چارچوب "طرح ملک عبدالله" در 28 کشور جهان حضور دارند.

دکتر احمد سیف معاون وزیر آموزش عالی سعودی طرح ملک عبدالله برای اعطای بورس تحصیلی در خارج را یکی از عوامل اصلی رشد علمی در کشور قلمداد کرد و افزود که این طرح سرمایه گذاری در تمام. در تمام زمینه های علمی را فراهم آورده است.

سیف با اشاره به اینکه کشور سعودی توجه ویژه ای به آموزش در مراحل مختلف معطوف داشنه افزود :" با در نظر گرفتن جمعیت کشورهای جهان ، سعودی در اعزام دانشجو به خارج در رتبه نخست قرار دارد."

دکتر رقیه المعاطیه کارشناس تربیتی با اشاره به اهمیت این برنامه ، دانشجویان سعودی را به استفاده حداکثری از فرصت های علمی فراهم ، آمده سفارش کرد.
دکتر محمد فعر دیگر کارشناس سعودی ، اظهار داشت :" طرح ملک عبدالله پادشاه سعودی یکی از مهم ترین برنامه های غنی سازی تعلیم و تربیت در جهان است

جهت پاسخگویی به نیاز بازار کار سعودی و اهمیت دادن به آموزش در مرحله کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکترا ، ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه این کشور فرمان اجرای طرح اعطای بورس تحصیلی برای اعزام دانشجویان سعودی را صادر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید