رسوایی دیگری از تلویزیون سوریه بر اثر فراموشی تهیه کنندگان

مخالفان غیر واقعی بودن آن را ثابت کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رسمی سوریه در ادامه حملات تبلیغاتی خود علیه مخالفان گزارشی تصویری از تخریب یک کودکستان در شهر داریا منتشر کرده که در آن مخالفان را مسئول این حادثه معرفی کرده است.

به گزارش خبرنگار العربیه از دمشق در صورتی که گزارش تصویری تلویزیون رسمی سوریه را در کنار فیلمی که چهار ماه پیش توسط مخالفان از این کودکستان منتشر شده بود قرار دهیم، خواهیم دید که نیروهای ارتش بشار اسد خود به خرابکاری در این مکان دست زده اند.

در اکتبر 2012 فیلمی ویدیویی توسط فعالان سوری منتشر شد که طی آن نیروهایی از ارتش سوریه در حال برهم زدن وسایل کودکستانی در شهر داریا را نشان می دهد.

اما روز گذشته تلویزیون رسمی سوریه در گزارشی از شهر داریا، بخش هایی از خرابی های این شهر در نتیجه درگیری از جمله در کودکستان مذکور را نشان داد.

در این گزارش گوینده تلویزیون سوریه نیروهای بشار اسد را " مقاوم و قهرمان" و مخالفان را که به گفته وی "حتی به کودکستان رحم نکرده اند"، " تروریست" و "افراد مسلح" توصیف می کند.

تلویزیون رسمی سوریه پیش از این چندین بار اقدام به تهیه گزارش هایی تصویری دست زده که بعدها فعالان سوری مخالف رژیم ، ساختگی و غیرواقعی بودن آن را ثابت کرده اند.

حامیان بشار اسد پیشتر برای تروریست نشان دادن و بدنام کردن مخالفان، دست به نشر اعتراف های ساختگی از جمله در زمینه "تجاوز به زنان" زده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید