خطوط هوایی عراق پس از 23 سال پرواز به کویت را از سرگرفت

با حضور مقامات دو کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

خطوط هوایی عراق روز چهارشنبه 27-2-2013 برای اولین بار پس از 23 سال یعنی پس از حمله عراق به کویت در سال 1990 پرواز مستقیم به این کشور را از سر گرفت.

به گزارش العربیه به نقل از روزنامه شرق الاوسط معاون مدیر کل خطوط هوایی عراق، مجید العامری گفت: این پرواز بیشتر تشریفاتی بود و توسط یک هواپیمای پیشرفته از نوع ایرباس انجام گرفت.

بر اساس این گزارش در اولین پرواز هادی العامری وزیر حمل ونقل عراق و برخی مقامات ارشد این کشور و همچنین شماری از مسئولان سفارت کویت در بغداد بوسیله هواپیمای خطوط عراق وارد کویت شدند.

العامری گفت:" با توجه به اهمیت این رویداد ، طرف عراقی از شماری از نمایندگان عراق و سفیر کویت در بغداد دعوت کرد در این مراسم شرکت کنند."

پیشتر خبرگزاری کویت به نقل از هادی العامری وزیر حمل و نقل عراق اعلام کرده بود که بیست و هفتم فوریه برای اولین بار پس از گذشت بیش از بیست و سه سال اولین پرواز شرکت هواپیمایی عراق به کویت از سر گرفته می شود.

به گفته العامری از سرگیری فعالیت خطوط هوایی عراق نتیجه تلاش های مداوم مقامات مسئول دو کشور برای حل مشکلات است. وی ابراز امیدواری کرد که این پرواز مقدمه ای برای از سرگیری روابط دوجانبه برادرانه بین دو کشور باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید