بان کی مون: راه حل نظامی به فروپاشی سوریه می انجامد

در دیدار با اخضر ابراهیمی در ژنو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد روز جمعه 1-3-2013 ضمن هشدار نسبت به افزایش خشونت ها درسوریه گفت:"راه حل نظامی برای سوریه به "فروپاشی" این کشور منجر خواهد شد".

به گزارش العربیه دبیر کل سازمان ملل این اظهارات را در ژنو در مقر سازمان ملل متحد بیان کرده است. قرار است امروز شنبه بان کی مون و اخضر ابراهیمی در ژنو آخرین تحولات بحران سوریه را بررسی کنند.

این در حالی است که جان کری وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا، در دیدار خود از ترکیه، از جامعه بین المللی خواست تا نسبت به انتقال قدرت سیاسی درسوریه به طور منسجم عمل کنند. وی افزود رژیم اسد به دلیل قتل عام سوری ها مشروعیتش را از دست داده است.

جان کری وزير خارجه آمريکا در اجلاس دوستان سوريه در رم گفته بود تصميم ایالات متحده برای اقدامات بيشتر در حمايت از اپوزيسيون سوريه، به دليل بیرحمی و قساوت نيروهای بشار اسد است.

جان کری همچنین گفته بود: نیروهای اسد توسط نيروهای نظامی خارجی از جمله رژيم تهران و حزب الله لبنان سرپا نگه داشته شده اند، کسانی که تصميم به نابودی سوريه گرفته اند.

این در حالی است که کمیته های هماهنگی محلی وابسته به مخالفان سوری از کشته شدن 70 نفر توسط نیروهای رژیم اسد در حلب خبر دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید