ایران با حمایت از یک "گروه ترور" در ناآرامی های بحرین دست دارد

به گفته مقامات امنیتی منامه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)


ژنرال حسن، رئیس امنیت ملی بحرین اعلام کرد:" سپاه پاسداران ایران به منظور ترور شخصیت های بحرینی و حمله به فرودگاه و ساختمانهای دولتی هسته های ترور تشکیل داده است.

مقامات بحرین روز یک شنبه از دستگیری یک هسته ترور 8 نفره که مورد حمایت ایران است خبر دادند. بر اساس این گزارش مقامات امنیتی بحرین اعلام کردند که این افراد از شیعیان بحرینی، لبنانی و عراقی هستند.

بحرین، که میزبان ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در منطقه است، از سال 2011 شاهد تظاهرات و اعتراضات شیعیان این کشور بوده که خواهان انتخابات و تشکیل پارلمان و محدودکردن قدرت پادشاه آن کشور می باشند.

بحرین، ایران را متهم می کند که مستقیما به تحریک شیعیان آن کشور دست دارد، اتهامی که ایران همواره آن را رد کرده است.

ژنرال حسن رئیس امنیت عمومی بحرین روز سه شنبه به خبرگزاری رسمی آن کشور گفت: هسته تروریستی منهدم شده خود را "ارتش امام" می نامد و از شهروندان بحرینی و خارجی تشکیل شده که اعضای آن در داخل و خارج کشور زندگی می کنند.

خبرگزاری مذکور از مقا م بحرینی نقل می کند": که طی تحقیقات انجام شده مشخص شده است که مغز متفکراین گروه ترور شخصی ایرانی با نام مستعار "ابو ناصر" از اعضای سپاه پاسداران ایران بود. این شخص آموزش و سازمان دهی این هسته تروریستی را به عهده داشته است.

ژنرال حسن رئیس امنیت ملی بحرین افزود:" از اهداف این گروه تروریستی حمله به وزارت کشور و فرودگاه بین المللی منامه بوده است.

وی افزود : اعضای این هسته تروریستی در اردوگاه هایی در داخل ایران که تحت کنترل سپاه پاسداران می باشند، آموزش دیده اند. تعداد دیگری از اعضای این گروه توسط "حزب الله عراق" در بغداد و کربلا دوره های آموزش خرابکاری را گذرانده اند.

ژنرال حسن گفت: 5 نفر از این افراد در بحرین، 3 نفر در عمان شناسایی و دستگیر شده اند. 4 بحرینی دیگر نیز تحت تعقیب می باشند.

مقامات قضایی تحقیق کننده در این پرونده، اسنادی مانند فایل های الکترونیکی از کامپیوتر ها، تعدادی تلفن، کپی انتقالات پولی، و مدارک دیگری از متهمان به دست آورده اند.

روز دوشنبه 17-2-2013، رامین مهمان پرست، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا، گفت:ما دستگیری های یکشنبه را محکوم می کنیم. او افزود: متاسفانه راهی را که بحرینی ها می روند اشتباه است.

وی گفت":مقامات بحرینی ایران و دیگر کشورها را متهم به ایجاد بی ثباتی در آن کشور می کنند و به این ترتیب فکر می کنند با این کار مشکلاتی را که با آنها روبرو هستند حل خواهد شد".

خبر این دستگیری ها پس از افزایش ناآرامی های هفته گذشته که دو کشته، از جمله یک پلیس و یک تظاهرکننده، بر جای گذاشت اعلام گردید.

مذاکراتی روز دهم فوریه بین دولت بحرین و مخالفین به منظور پیدا کردن راه حلی برای درخواست های شیعیان آن کشور آغاز گردید. اما این خشونت ها جو مذاکرات صلح در کشور را تحت شعاع قرا داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size