اسد: نام و نشانی 70 هزار قربانی را به من بدهید تا بگویم چگونه کشته شده اند

در پاسخ به خبرنگار ساندی تایمز در باره دهها هزارقربانی در سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بشار اسد رئیس جمهور سوریه طی مصاحبه ای با روزنامه "ساندی تایمز" به سئوالات خبرنگار این روزنامه در باره بحران سوریه پاسخ داده است.

رئیس جمهور سوریه در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه ساندی تایمز در مورد کشته شدن بیش از 70 هزار سوری به دست نیروهایش گفت:" نام و نشانی قربانیان را به من بدهید تا به شما بگویم چگونه کشته شده اند".

بر اساس گزارش این روزنامه ، هنگامی که خبرنگار با اصرار بار دیگر علت افزایش قربانیان و مسئله توسل ارتش سوریه به خشونت را از بشار اسد پرسید ، او بدون اینکه پاسخ این سوال را بدهد، گفت:" بریتانیا به تروریست ها کمک می کند و خواهان پایان بحران در سوریه نیست، اگر لندن خواهان پایان بحران در کشور ما بود هرگز به مخالفان اسلحه ارسال نمی کرد".

خبرنگار در ادامه مصاحبه اش با بشار اسد به بمباران بی رویه مناطق مسکونی مخالفان توسط ارتش وی اشاره کرد و گفت:" در اردوگاه پناهندگان سوری در اردن کودکی 7 ساله سوری را دیدم که دو دست و پاهایش را بر اثر بمباران جنگنده های شما از دست داده بود شما در این مورد چه می گویید؟ ". بشار اسد این بار در پاسخ گفت:" آیا مطمئن هستی وی سوری بود اگر سوری بود نامش چیست؟ ".

رئیس جمهور سوریه در پایان این مصاحبه ، بریتانیا، آمریکا و فرانسه را به حمایت از تروریسم در سوریه متهم کرد.متن کامل این مصاحبه در شبکه یوتیوب منتشر شده است.

برخی از مخالفان سوری پس از شنیدن مصاحبه بشار اسد در رسانه ها اظهار داشتند که اسد با پاسخ های غیر مسئولانه ذهنیت مردم سوریه و جامعه جهانی را به باد تمسخر گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید