آمریکا ملزم به حمایت از اسرائیل در صورت حمله به ایران می شود

بررسی پیش نویس طرحی در کنگره بر این اساس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پیش نویس طرحی به کنگره آمریکا ارائه شده است که در صورت تصویب، دولت آمریکا ملزم به حمایت از اسرائیل در صورت حمله نظامی آن به ایران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروهی از اعضای مجلس سنای آمریکا به ریاست "روبرت مینیندیز" رئیس کمیته امور خارجی این پیش نویس قانون را مطرح کرده اند.

در متن این پیش نویس آمده است: "در صورت حمله نظامی اسرائیل به ایران، دولت آمریکا ملزم به ارائه همه انواع حمایت از اسرائیل از جمله حمایت نظامی است."

سناتور جمهوری خواه "لیندسی گریم" یکی از تهیه کنندگان این طرح در این باره گفت: "هیچ کس خواهان بروز نزاع دیگری در هیچ جای جهان نیست اما نمی خواهیم ببینیم ایران بمب اتمی بسازد."

براساس این طرح، در صورتی که "اسرائیل برای دفاع از خود" به عملیات نظامی علیه ایران دست بزند؛ دولت آمریکا از اسرائیل در زمینه های دیپلماتیک، نظامی و اقتصادی حمایت خواهد کرد.

اسرائیل تا کنون بارها تهدید کرده است که در صورت نزدیک شدن ایران به ساخت سلاح اتمی، به این کشور حمله خواهد کرد. آمریکا تا کنون حمله نظامی به ایران را تایید نکرده است، اما تاکید می کند که برای جلوگیری از دستیابی ایران به بمب اتم، همه گزینه ها مطرح است.

اسرائیل و غرب ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی متهم می کنند اما ایران در مقابل بر مسالمت آمیز بودن برنامه اتمی خود اصرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید