آخرین سلاح های ساخت سعودی در "آیدکس" به نمایش گذاشته شد

شامل تانک، نفربر زرهی و پهپاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سازمان صنایع نظامی پادشاهی سعودی برای اولین بار سلاح های ساخت این کشور را در نمایشگاه آیدکس (IDEX ) به نمایش گذاشت.

نمایشگاه "آیدکس" یکی از بزرگترین نمایشگا‌ه های صنایع دفاعی بین‌المللی است، که هر دو سال یک بار در امارات متحده عربی برگزار می‌شود.

سلاح های ساخت سعودی که در کنار سلاح های ساخت دیگر کشورهای جهان به نمایش گذاشته شد شامل تانک، نفربر زرهی و پهپاد است که تولیدی صنایع نظامی این کشور می باشد.

به گفته کارشناسان نظامی، نفربر زرهی ساخت سعودی که از پیشرفته ترین تکنولوژی در آن استفاده شده، می تواند در سخت ترین شرایط آب و هوایی به ویژه صحرایی مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین این نفربر که به پیشرفته ترین سیستم دفاعی در برابر سلاح های غیر متعارف و سیستم ضد کمین مجهز است، برای حمل و نقل پرسنل نظامی در شرایط غیر عادی مورد استفاده قرار می گیرد.

سرتیپ محمد العوهلی، سرپرست شرکت های سعودی شرکت کننده در این نمایشگاه، در گفت وگویی با خبرنگار العربیه گفت:" صنایع نظامی سعودی در زمینه های مختلفی فعالیت دارد و اکنون علاوه بر تولید خودروهای زرهی و تانک، در زمینه تولید البسه ویژه نظامی و ساخت دیگر تجهیزات نظامی نیز فعال است.

وی در باره تانک ساخت سعودی گفت:" اغلب قطعات این تانک در کشورسعودی ساخته می شود و قسمت هایی از آن را نیز از کشورهای صنعتی وارد می کنیم اما در نظر داریم در آینده نزدیک همه قطعات آن را در کشورمان بسازیم".

سرتیپ العوهلی در باره اهمیت مشارکت در این نمایشگاه وگفت:" شرکت در این نمایشگاه فرصت مناسبی است برای سرمایه گذاری منطقه ای و جهانی است و کشور پادشاهی سعودی در نظر دارد با بهره مندی از تجربه های متخصصان خارجی، برای توسعه صنایع نظامی خود استفاده کند به ویژه که این کشور با دیگر کشورهای حاشیه خلیج همکاری بسیار خوبی در زمینه های نظامی و دفاع مشترک دارد.

در غرفه سعودی، علاوه بر نفربر زرهی و تانک یک مدل پهپاد ساخت نیروی هوایی این کشور نیز به نمایش گذاشته شده است.

سرپرست شرکت های سعودی در نمایشگاه "أيدكس 2013" در باره ویژگی این پهپاد گفت:" این پهباد بسیار سبک و قادر به مخفی شدن از دید رادار است و همچنین در ماموریت هایی عکسبرداری از اهداف نظامی چه در تاریکی و چه در روشنایی بسیار دقیق عمل می کند.

این جنرال سعودی در پایان گفت :" پادشاهی سعودی و کشورهای خلیج در نظر دارند به کمک همدیگر بزرگترین سیستم دفاعی را در منطقه تشکیل دهند تا بتوانند در هر شرایطی از خود دفاع کنند.

شایان ذکر است که اغلب کشورهای صنعتی جهان در این نمایشگاه شرکت کرده بودند.

تنها کشورهای ایران و اسرائیل از منطقه خاورمیانه در این نمایشگاه حضور نداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید