گزارش العربیه در مورد کودکی که هویت او توسط بشار اسد انکار شده بود

یک روز پس از مصاحبه رئیس جمهور سوریه با ساندی تایمز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون العربیه در گزارشی هویت کودکی را که توسط بشار اسد در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز انکار شده بود با مراجعه به اردوگاه محل اقامتش شناسایی کرد.

خبرنگار ساندی تایمز روز گذشته در مصاحبه با رئیس جمهور سوریه به او گفته بود در اردوگاه پناهندگان سوری در اردن کودکی 7 ساله را دیده است که یک دست و پاهایش بر اثر شلیک گلوله های توپخانه توسط نیروهای ارتش سوریه از دست داده بود ."

بشار اسد اما در پاسخ گفت:" آیا مطمئن هستی وی سوری بود؟ اگر سوری بود نامش چیست؟ ".

در گزارش تلویزیون العربیه عمار یاسر سلامات همان کودک سوری مورد بحث نشان داده شد. او بر اثر اصابت گلوله های توپخانه در ماه ژولای سال گذشته یک دست و دو پایش را از دست داده بود.

وی خود را از قبیله سلامات در شهرک الحراک از توابع شهر درعا معرفی کرد که به گفته وی هنگامی که به همراه دیگر چند تن از دوستانش در منزل بود بر اثر بمباران توپخانه ای رژیم اسد مورد اصابت قرار گرفت.

بر اساس این گزارش بر اثر این بمباران که تاریخ آن به چند ماه پیش بر می گردد شماری از کودکان قبیله سلامات جان خود را از دست داده بودند.

بر اساس این گزارش حافظه بشار اسد در این مصاحبه به دلیل شمار زیاد کشته ها، وی را یاری نداد تا قربانیانی همچون عمار و دوستان وی را به یاد آورد. اما حافظه انقلاب سوریه به جای بشار اسد همه چیز را ثبت کرده تا مبادا جنایت هایی را که وی و نیروهایش در حق کودکان مرتکب شده اند ، به باد فراموشی سپرده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید