تظاهرات در برلین علیه مرسی با ماسک های "نفرتی تی"

توسط سازمان عفو بین الملل سازماندهی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با سفر محمد مرسی رئیس جمهور مصر به آلمان اعضای سازمان عفو بین الملل امروز چهارشنبه با به صورت زدن ماسک های "نفرتی تی " ملکه فرعونی مصر به سرکوب شدید تظاهرات مسالمات آمیز توسط ارتش و نیروهای امنیتی مصر عتراض کردند.

به گزارش سایت "بوابه الاهرام" آنها همچنین دو مجسمه بزرگ از "نفرتی تی" را که یکی از آنها باندپیچی شده و به صورت دیگری ماسک ضد گاز زده شده با خود حمل کردند.

شرکت کندگان در این تظاهرات پلاکاردهایی را با خود حمل می کردند که بر روی آنها نوشته شده بود:"مرسی، خشونت علیه تظاهرکنندگان را متوقف کن".

این سازمان حقوق بشری همچنین از رئیس جمهور مصر خواست تا با تمام توان خود از جزئیات اقدامات خشونت آمیز پرده برداشته و مسسئولین چنین اقداماتی را به دادگاه معرفی کند.

از سوی دیگر محمد مرسی رئیس جمهور مصر در پایان ملاقات خود با آنجلا میرکل صدر اعظم آلمان در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی اهمیت بین المللی مساله فلسطین را مورد تاکید قرار داد و با اشاره به بحران سوریه از تمامیت ارضی این کشور دفاع کرده و خواهان انتقال مسالمت آمیز قدرت شد.

وی ضمن توضیحاتی افزود که هیچگاه یهودیان را خونآشام ننامیده بلکه وی به عنوان یک مسلمان به همه ادیان احترام می گذارد و تنها از رفتارهای اسرائیل انتقاد کرده است.

اوضاع در مصررئیس جمهور مصر در پاسخ به سؤالی درباره برقراری مقررات منع رفت و شد در سه استان این کشور خاطرنشان کرد که این مقررات موقت خواهد بود و هدف از آن حمایت از جان شهروندان است.

وی بیان داشت آنچه در مصر به وقوع می پیوندد امری کاملا طبیعی است. مرسی افزود کشورش در حال پیشروی در مسائل متعلق به دموکراسی است.

صدر اعظم آلمان نیز با اشاره به شمار فزآینده گردشگران آلمانی که به مصر سفر می کنند از این کشور به عنوان شریک آلمان یاد کرد اما تاکید کرد که پیش شرط کمک 5 میلیارد دلاری اتحادیه اروپا به مصر برقراری ثبات در این کشور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید