گروگان گیری های مذهبی در سوریه برای مبادله با اسیران

خبرنگار اعزامی العربیه به حلب گزارش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با شدت گرفتن درگیری ها در سوریه ، کشتارهای مذهبی و عملیات آدم ربایی در این کشور ابعاد گسترده ای به خود گرفته است.

ریما مکتبی خبرنگار العربیه در سوریه با 7 نفر از شیعیانی که توسط " گردان الاحرار" وابسته به ارتش آزاد ربوده شده اند ، گفت و گو کرده است.

بر اساس گزارش العربیه هم گروگان ها و هم ربایندگان تاکید می کنند که هیچ انگیزه مذهبی پشت مسئله ربودن این افراد نیست.

به گفته ربایندگان آنها پس از شدت گرفتن درگیری ها در حلب اقدام به آدم ربایی کرده اند.

یحیی الزم یکی از هفت اسیری که به دست مخالفان بشار اسد افتاده است، تاکید کرد وی هیچ ارتباطی با آنچه در سوریه می گذرد ، ندارد. او تاکید کرد " نه از رژیم طرفداری می کند و نه از مخالفان."

علی بلو فرمانده " الاحرار" نیز اظهارات الزم را تایید می کند. او می گوید الزم با شبیحه (لباس شخصی های هوادار رژیم ) و یا نیروهای بشار اسد همکاری نمی کند.

بلو در این زمینه افزود:" گاهی مجبور به آدم ربایی می شویم تا ربوده شدگان را با اسیران خود که در دست طرف دیگر این درگیری ها است ، مبادله کنیم."

وی در این زمینه گفت :" آنها (شیعیان طرفدار رژیم) آغازگر این اقدام بودند و پسران و سالمندان ما را ربودند ."

این 7 اسیر شیعه در گفت و گو با العربیه تاکید کردند که ربایندگان با آنها به خوبی رفتار کرده اند.

فرمانده "الاحرار" در این زمینه با تاکید بر اینکه نیروهای وی با این هفت نفر به خوبی رفتار می کنند ، گفت:" می دانم که کمتر کسی باور می کند ما آنها را شکنجه نکرده ایم."

این حادثه برای یحیی و 6 اسیران دیگر باعث ناامیدی شده است چرا که به گفته آنها تاکنون هیچ گفت و گویی برای مبادله آنها با ربوده شدگان در دست هواداران رژیم سوریه صورت نگرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید